Kopacz w kampanii wyborczej: można brać przykład z polskiej ochrony zdrowia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 września 2011 10:17

W sobotę (24 września) Ewa Kopacz odwiedziła Lubelszczyznę, odwiedzając m.in. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. - Nie musimy się wstydzić polskiej służby zdrowia - podkreślała podczas tej wizyty minister zdrowia.

Kopacz w kampanii wyborczej: można brać przykład z polskiej ochrony zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W COZL Kopacz wyliczała sukcesy, które udało jej się osiągnąć na ministerialnym stanowisku.

- Od początku swojej kadencji walczyłam o zmianę niekorzystnego dla najbiedniejszych regionów algorytmu. Skutek jest taki, że już w przyszłym roku dostaną one ponad 200 mln zł więcej na leczenie. Za trzy lata będzie to aż 600 mln - mówiła Kopacz.

Minister podkreślała też, że podczas kryzysu inne państwa tną wydatki na ochronę zdrowia, a w Polsce jest odwrotnie.

- Rząd w Hiszpanii obniży o 20 proc. pensje lekarzom i pielęgniarkom, w Danii pacjenci będą musieli więcej płacić za pobyt w szpitalu, Cypr zmniejszy wydatki na refundację leków, a w Polsce wydatki na ochronę zdrowia cały czas rosną. Tylko na zakupy potrzebnego sprzętu służącego do leczenia nowotworów wydajemy 200 mln zł rocznie - podkreślała minister zdrowia.

Kopacz mówiła, że polska służba zdrowia zasługuje na to, żeby brać z niej przykład. W COZL potwierdzali to szefowie ośrodków onkologicznych z całego kraju, m.in. Gliwic, Krakowa czy Kielc.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum