Kopacz: rząd inwestuje w instytucje ochrony zdrowia i nadal będzie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 września 2015 14:34

Premier Ewa Kopacz podczas piątkowej uroczystości (25 września) symbolicznego rozpoczęcia budowy nowego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku podkreśliła, że rząd inwestuje w instytucje ochrony zdrowia. I nadal będzie inwestować.

Kopacz: rząd inwestuje w instytucje ochrony zdrowia i nadal będzie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Premier uczestniczyła w uroczystości wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę nowego szpitala w Gdańsku. W placówce znajdzie się 20 klinik i prawie 700 łóżek dla pacjentów.

- Inwestujemy w instytucje ochrony zdrowia i daję państwu słowo, że będziemy nadal inwestować - podkreśliła szefowa rządu w swoim wystąpieniu.

Dodała, że każdy odwiedza swoich bliskich w szpitalu "i wie, jak ważne jest, w jakich warunkach ciężko chory człowiek przebywa w placówce służby zdrowia". Według premier to "ważne jest też dla tych, którzy z oddaniem wypełniają swój zawód, lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego".

- Ważne, żeby oni mieli również odpowiednie warunki do pracy i w zasięgu ręki również mieli bardzo dobry sprzęt diagnostyczny - podkreśliła premier.

Jak podkreśliła, budujemy piękne szpitale na miarę 21. wieku. Jako przykłady podała najbardziej nowoczesny dziecięcy szpital onkologiczny "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu, który niedługo zacznie działać i pediatryczny szpital uniwersytecki w Warszawie, który ma być niedługo otwarty

- W Gdańsku wmurowujemy kamień węgielny pod inwestycję niezwykle ważną dla mieszkańców Pomorza i dla wypoczywających w regionie, także obcokrajowców - zauważyła premier.

W Centrum Medycyny Nieinwazyjnej większość z prawie 700 łóżek dedykowana będzie jednostkom niezabiegowym, ale znajdą się tam też typowo zabiegowe jednostki, jak kardiochirurgia, chirurgia naczyniowa, hematologia wraz z transplantologią, ginekologia i położnictwo.

W nowym obiekcie znajdą się oddziały internistyczne, psychiatria, neurologia, onkologia z radioterapią, diagnostyka nuklearna, neonatologia i dermatologia, mieszczące się obecnie w starych budynkach.

Pierwsi pacjenci mają być przyjęci za trzy lata, po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji w 2018 r. Będą to głównie pacjenci kardiochirurgii, położnictwa, ginekologii, neonatologii, hematologii wraz z transplantologią oraz onkologii z radioterapią.

Rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji będzie możliwe dopiero po wyburzeniu budynków, w których znajdują się obecnie hematologia i dermatologia. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2020 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze