Kopacz: rząd inwestuje w instytucje ochrony zdrowia i nadal będzie
Premier Ewa Kopacz podczas piątkowej uroczystości (25 września) symbolicznego rozpoczęcia budowy nowego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku podkreśliła, że rząd inwestuje w instytucje ochrony zdrowia. I nadal będzie inwestować.

Premier uczestniczyła w uroczystości wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę nowego szpitala w Gdańsku. W placówce znajdzie się 20 klinik i prawie 700 łóżek dla pacjentów.
- Inwestujemy w instytucje ochrony zdrowia i daję państwu słowo, że będziemy nadal inwestować - podkreśliła szefowa rządu w swoim wystąpieniu.
Dodała, że każdy odwiedza swoich bliskich w szpitalu "i wie, jak ważne jest, w jakich warunkach ciężko chory człowiek przebywa w placówce służby zdrowia". Według premier to "ważne jest też dla tych, którzy z oddaniem wypełniają swój zawód, lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego".
- Ważne, żeby oni mieli również odpowiednie warunki do pracy i w zasięgu ręki również mieli bardzo dobry sprzęt diagnostyczny - podkreśliła premier.
Jak podkreśliła, budujemy piękne szpitale na miarę 21. wieku. Jako przykłady podała najbardziej nowoczesny dziecięcy szpital onkologiczny "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu, który niedługo zacznie działać i pediatryczny szpital uniwersytecki w Warszawie, który ma być niedługo otwarty
- W Gdańsku wmurowujemy kamień węgielny pod inwestycję niezwykle ważną dla mieszkańców Pomorza i dla wypoczywających w regionie, także obcokrajowców - zauważyła premier.
W Centrum Medycyny Nieinwazyjnej większość z prawie 700 łóżek dedykowana będzie jednostkom niezabiegowym, ale znajdą się tam też typowo zabiegowe jednostki, jak kardiochirurgia, chirurgia naczyniowa, hematologia wraz z transplantologią, ginekologia i położnictwo.
W nowym obiekcie znajdą się oddziały internistyczne, psychiatria, neurologia, onkologia z radioterapią, diagnostyka nuklearna, neonatologia i dermatologia, mieszczące się obecnie w starych budynkach.
Pierwsi pacjenci mają być przyjęci za trzy lata, po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji w 2018 r. Będą to głównie pacjenci kardiochirurgii, położnictwa, ginekologii, neonatologii, hematologii wraz z transplantologią oraz onkologii z radioterapią.
Rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji będzie możliwe dopiero po wyburzeniu budynków, w których znajdują się obecnie hematologia i dermatologia. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2020 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)