Kopacz: oprócz reformy NFZ udało mi się właściwie wszystko

Autor: Polska Times/Rynek Zdrowia • • 19 września 2011 12:27

Minister zdrowia Ewa Kopacz w rozmowie z dziennikiem Polska The Times oceniła, że po czterech latach kierowania resortem nie ma się czego wstydzić i jest gotowa znów podjąć się tego wyzwania.

Kopacz: oprócz reformy NFZ udało mi się właściwie wszystko
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Oprócz reformy NFZ udało mi się właściwie wszystko, co sobie zakładałam w 2007 roku, obejmując ten urząd - zapewnia Ewa Kopacz.

- Ale poza tym udało się sporo rzeczy, o których wtedy nie mówiliśmy. Na przykład likwidacja staży i zmiana zasad przyjmowania na specjalizację. Nie mówiliśmy wtedy np. o wprowadzeniu narodowego programu transplantacji, profilaktyki hemofilii, leczenia chorób rzadkich czy zakupu pomp insulinowych dla wszystkich młodych cukrzyków. Kupiliśmy też 23 śmigłowce ratunkowe, ponad 300 ambulansów - dodaje.

Za sukces uważa m.in. skrócenie okresu specjalizacji dla lekarzy. Jak opisuje, do tej pory w wielu specjalnościach dominowała grupa wiekowych lekarzy z doświadczeniem, którzy starali się nie dopuszczać do zawodu świeżej krwi. Zdaniem Ewy Kopacz jej ekipie udało się odblokować miejsca w poszczególnych specjalnościach, a także przyznać na to 0,5 mld zł. 

Minister podkreśla też, że mimo iż niemal wszyscy byli za kupowaniem szczepionek przeciwko świńskiej grypie, nawet na spotkaniach ministrów zdrowia UE, ona zdecydowała inaczej. 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze