Kopacz: od poparcia PSL dla in vitro ważniejsze jest poparcie mojego rozumu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2015 11:15

Muszę mieć przede wszystkim poparcie własnego rozumu, własnego sumienia i swojego odczucia, które mam, gdy rozmawiam z ludźmi. Nie przyszłam do rządu, żeby odgadywać nastroje, które są wśród koalicjantów - mówiła Ewa Kopacz o poparciu PSL dla ustawy o in vitro.

Kopacz: od poparcia PSL dla in vitro ważniejsze jest poparcie mojego rozumu

Szefowa rządu zaznaczyła, że rządowy program refundacji zabiegów in vitro przynosi już określone efekty. Wyjaśniła, że w wyniku programu urodziło się ponad 1400 dzieci. W Polsce jest 1,5 mln bezpłodnych par. 

Kopacz pytana, czy ma poparcie koalicjantów w sprawie projektu ustawy o in vitro powiedziała, że jej "obowiązkiem, obowiązkiem premiera nie jest uciekanie od problemów, bo nagle by się okazało, że nie ma większości parlamentarnej, bo nie ma zgody w koalicji. (...) Obowiązkiem premiera jest przede wszystkim rozwiązywanie ludzkich problemów".

Jak powiedziała, obowiązkiem rządu jest zadbanie o pary, które będą chciały skorzystać z metody in vitro. Ochroną zostaną objęte także zarodki.

Na ostatnim posiedzeniu rząd przyjął projekt ustawy o leczeniu niepłodności, w tym także metodą zapłodnienia in vitro. Zgodnie z proponowanymi przepisami z in vitro będą mogły korzystać nie tylko małżeństwa.

Więcej: wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum