Kopacz o pomyśle referendum: nie straszcie pacjentów prywatyzacją

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2011 16:57

Minister zdrowia Ewa Kopacz zaapelowała do polityków PiS, a zwłaszcza lekarzy w szeregach tej partii, by "nie używali polskich pacjentów jako amunicji wyborczej". Wskazała, że straszenie prywatyzacją, droższymi lekami i kolejkami już miało miejsce.

Kopacz o pomyśle referendum: nie straszcie pacjentów prywatyzacją
PiS rozpoczyna obywatelską akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie komercjalizacji publicznej służby zdrowia i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z sektorów strategicznych dla Polski - poinformowali 2 czerwca posłowie tej partii.

W odpowiedzi Ewa Kopacz zaapelowała do PiS: zbierajcie się, straszcie się, zostawcie pacjentów w spokoju. - Zmilczeli wtedy, kiedy pokazywaliśmy fakty, fakty nie kłamią, a z faktami nie chcą dyskutować - zaznaczyła.

Minister zdrowia powiedziała, że są politycy, którzy są niereformowalni i są politycy, dla których nie ma świętości. - Ja prosiłam tylko o jedno, zostawcie pacjentów w spokoju. Możecie się tłuc między sobą. Jak macie taką potrzebę i potrzebne jest wam do życia - jak tlen do oddychania - wieczne straszenie się, to się straszcie we własnym towarzystwie - zaapelowała Kopacz.

Oceniła, że dopóki od reformowania ochrony zdrowia nie oddzieli się polityki, każdy kolejny minister zdrowia będzie miał "pod górkę". - Jeśli dobrze życzymy polskim pacjentom, jeśli jednocześnie ich szanujemy, nie tolerujmy uprawiania polityki na nieszczęściu ludzkim. Nie używajmy polskich pacjentów jako amunicji wyborczej - zaznaczyła minister zdrowia.

Dodała też, że jeśli politycy PiS chcą uprawiać politykę, niech robią to w sposób przyzwoity, ale bez obecności pacjentów. - To jest świętość dla każdego lekarza, a w klubie PiS też są lekarze. Muszą sobie odpowiedzieć w swoim własnym lekarskim sumieniu, czy to jest przyzwoite, co robią - podkreśliła Kopacz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum