Kopacz: jestem gotowa do dyskusji o reformie służby zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2010 20:20

Minister zdrowia Ewa Kopacz poinformowała w środę, że jest gotowa do dyskusji o reformie służby zdrowia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Sztab Kaczyńskiego zaprosił na piątek Bronisława Komorowskiego do dyskusji nt. służby zdrowia.

Szefowa sztabu Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska zaproponowała debatę na ten temat na piątek, na godz. 20.00.

„Oddaję się do dyspozycji - jestem gotowa jutro, pojutrze, w każdej chwili, w miejscu, które będzie dogodne dla pana prezesa, w obecności jego ekspertów dyskutować o tym, jak powinniśmy zmienić polski system ochrony zdrowia” - powiedziała minister Ewa Kopacz na spotkaniu z dziennikarzami.

– Przyjmuję tę zapowiedź i mam nadzieję, że ta zapowiedź będzie konsekwentna ze strony PiS-u i kandydata na prezydenta (...) Jarosława Kaczyńskiego, że nie wycofa się już z tej debaty – powiedziała Kopacz. – Ja podejmuję tę próbę” - dodała.

Odnosząc się do propozycji debaty rzeczniczka sztabu Komorowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała PAP, że Bronisław Komorowski jest gotów do takiej debaty, jednak najpierw chce przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego. Chce też, by debata dotyczyła także innych dziedzin, nie tylko służby zdrowia.

W środę sąd okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński ma sprostować nieprawdziwą wypowiedź, że Bronisław Komorowski chce, aby służba zdrowia była sprywatyzowana. Jednocześnie sąd zakazał prezesowi PiS rozpowszechniania tej informacji. Sztab Kaczyńskiego zapowiedział apelację.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum