Kopacz: będą dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2010 18:49

Minister zdrowia zapowiada, że nowym pakiecie ustaw znajdzie się projekt wprowadzający dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne.

Minister zdrowia Ewa Kopacz.

Ewa Kopacz uczestniczy w debacie odbywającej się w Belwederze pod hasłem „Dwa lata po białym szczycie”. Debatę rozpoczął prezydent Lech Kaczyński. W dyskusji podsumowującej ostatnie dwa lata funkcjonowania systemu ochrony zdrowia uczestniczą też m.in. szef doradców premiera Michał Boni, wiceminister zdrowia Jakub Szulc, przedstawiciele związków i samorządów zawodowych oraz pracodawców i pacjentów.

W rozmowie z dziennikarzami Kopacz powiedziała, że niebawem resort zdrowia przedstawi nowy pakiet ustaw zdrowotnych, które są obecnie oceniane przez Radę Gospodarczą działającą przy kancelarii premiera.

W pakiecie ma znaleźć się m.in. ustawa wprowadzająca dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Minister zdrowia zapowiedziała, że większość apeli przedstawianych podczas debaty będzie zrealizowana w nowych ustawach.

– Po dwóch latach mamy bardzo dokładną analizę, wiemy co się dzieje w systemie i zdiagnozowaliśmy przyczyny zadłużania się szpitali; mamy sposoby, żeby skrócić kolejki – powiedziała Kopacz.

Podkreśliła, że liczy na ponadpolityczną współpracę z prezydentem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum