Kontrowersyjny portal do walki z epidemią HIV

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2013 09:49

Krajowe Centrum ds. AIDS zdecydowało się na kampanię skierowaną do mężczyzn uprawiających seks z innymi mężczyznami. Według niektórych odbiorców, twórcy kampanii poszli za daleko, a treści w portalu mogą być traktowane nawet jako podżeganie do łamania prawa.

Kontrowersyjny portal do walki z epidemią HIV

Jak na łamach Rzeczpospolitej podaje Anna Marzec-Bogusławska z Krajowego Centrum ds. AIDS, obecnie ze wszystkich zakażeń HIV wykrywanych w punktach profilaktyczno- diagnostycznych ponad 60 proc. ma miejsce w populacji mężczyzn mających seks z mężczyznami.

Dlatego urzędnicy centrum zdecydowali się na kampanię skierowaną do mężczyzn preferujących takie ryzykowne zachowania. W jej ramach osiem organizacji, w tym działające na rzecz mniejszości seksualnych, stworzyły fikcyjny portal społecznościowy, którego uczestnicy w naturalistyczny, ocierający się o pornografię sposób opowiadają o swoich doświadczeniach seksualnych.

Niektóre ze słów w opisach są podkreślone. Można w nie kliknąć, co przenosi użytkownika na podstronę z informacjami na temat bezpiecznego seksu. ''Język zastosowany w historiach użytkowników nie jest językiem oficjalnie używanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS" - głosi informacja w portalu.

Według niektórych odbiorców, twórcy kampanii poszli za daleko.

Więcej: www.rp.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum