Konsultant miał dość zapaści pediatrii i zrezygnował. Kto go zastąpi?

Autor: MP • Źródło: Rynek Zdrowia07 kwietnia 2022 17:00

10 kwietnia funkcję konsultanta ds. pediatrii na Opolszczyźnie przestanie pełnić dr Jarosław Mijas, który zrezygnował z powodu "ciągłej, nieefektywnej walki o wciąż pogarszający się stan pediatrii". Kiedy poznamy nowego konsultanta i kto zastąpi go na stanowisku?

Konsultant miał dość zapaści pediatrii i zrezygnował. Kto go zastąpi?
Nowy konsultant ds. pediatrii na Opolszczyźnie zostanie wybrany w drugiej połowie kwietnia. Fot. Shutterstock
  • W marcu konsultant ds. pediatrii woj. opolskiego dr Jarosław Mijas złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. "Jest gorzej niż w Kambodży" - mówił w rozmowie z nami
  • Tłumaczył też, że "ma już dość ciągłej, nieefektywnej walki o wciąż pogarszający się stan pediatrii"
  • Dr Mijas funkcję konsultanta pełnić będzie do 10 kwietnia. Kiedy poznamy nazwisko jego następcy?
  • - Trwają rozmowy z kilkoma kandydatami. W ciągu tygodnia, dwóch powinniśmy poznać nazwisko nowego konsultanta - mówi Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego
  • Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że nowym konsultantem ds. pediatrii na Opolszczyźnie zostanie dr Danuta Gmyrek, szefowa Oddziału Dziecięcego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu 

Konsultant ds. pediatrii woj. opolskiego złożył rezygnację. Kto zastąpi go na stanowisku?

Z dniem 10 kwietnia funkcję konsultanta ds. pediatrii woj. opolskiego przestanie pełnić dr Jarosław Mijas, który z powodu fatalnego jego zdaniem stanu pediatrii na Opolszczyźnie złożył rezygnację. Kto i kiedy zastąpi go na stanowisku?

- Sprawa nowego konsultanta wojewódzkiego ds. pediatrii wciąż jest procedowana. Wojewoda rozważa kilka kandydatur i na ten moment nie został jeszcze powołany nikt nowy - mówi Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

 - W ciągu tygodnia, dwóch powinniśmy poznać nowego konsultanta - dodaje.

Nowy konsultant ds. pediatrii na Opolszczyźnie

Jak udało nam się ustalić, wśród potencjalnych następców dr Mijasa jest m.in. dr Danuta Gmyrek.

Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie kierowniczka Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu ma zostać nowym konsultantem ds. pediatrii na Opolszczyźnie.

"Wszędzie bylejakość, byle tylko na papierze się zgadzało"

Przypomnijmy, że dotychczasowy konsultant dr Jarosław Mijas jeszcze w marcu złożył rezygnację. 

- Wszędzie bylejakość, byle tylko na papierze się zgadzało, wszędzie, gdzie się nie zagłębić, dochodzi do absurdów. Na każdym kroku czekała mnie walka - tłumaczył Rynkowi Zdrowia powody rezygnacji dr Mijas.

- Przez ostatnie 8 lat dla pediatrii w woj. opolskim ekipa rządząca nie zrobiła nic, a wręcz robiła wszystko, żeby to się jeszcze bardziej rozpadło - dodawał.

I podkreślał: dłużej nie mogę tego firmować swoim nazwiskiem.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum