Konstanty Radziwiłł: zdrowie nie jest towarem jak każdy inny

Autor: IB/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2016 11:15

- Większość pracowników medycznych, pomimo zbyt małych uposażeń w relacji do kompetencji i odpowiedzialności, ma poczucie misji, zatem służba zdrowia powinna stanowić połączenie owej misji z wysoką jakością leczenia - mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w podczas wystąpienia inaugurującego XII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 26-27 października 2016 r.).

Konstanty Radziwiłł: zdrowie nie jest towarem jak każdy inny

- Moim zdaniem zdrowie nie jest jednak takim samym towarem jak każdy inny, podobnie jak rynek usług medycznych nie jest takim samym rynkiem jak inne. Przykłady wielu rozwiniętych krajów pokazują, że jest to tam doskonale rozumiane - podkreślał minister zdrowia.

- Jeśli zyski pochodzące z działalności medycznej są wysoko opodatkowane, oznacza to, że zdrowie traktowane jest w sposób szczególny. Pamiętajmy również, że ponieważ ochrona zdrowia w Polsce finansowana jest ze składek na ubezpieczenie zdrowotne, to powinna być traktowana jako służba - powiedział Konstanty Radziwiłł.

Poniżej wystąpienie Konstantego Radziwiłła - materiał wideo zarejestrowany 26 października br. podczas sesji "Służba zdrowia czy ochrona zdrowia - znacznie więcej niż spór o słowa", otwierającej XII Forum Rynku Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum