Konstanty Radziwiłł o bezpłatnych lekach dla seniorów

Autor: Fakt/RynekZdrowie • • 04 lutego 2016 11:15

Jak wyjaśnia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, w najbliższych tygodniach projekt ustawy zostanie skierowany pod obrady rządu i bez większej zwłoki powinien trafić do parlamentu. Pieniądze na jego realizację są zabezpieczone.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł Fot. PTWP

Minister podkreśla, że resort chce, by wszyscy, którzy ukończyli 75 r.ż., w drugiej połowie roku mieli prawo do bezpłatnych leków znajdujących się w wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia. Dodaje, że aby ograniczyć nadużycia, na liście znajdą się przede wszystkim specyfiki "przypisane do starości". Spis będzie aktualizowany - informuje fakt.pl

Radziwiłł zaznacza , że resort będzie monitorować rozwój sytuacji i odpowiednio reagować, by zmieścić się w środkach przeznaczonych na ten cel, czyli ok. 500 mln zł rocznie.

Minister wskazuje, że najważniejsza zmiana polega jednak na tym, że środki na służbę zdrowia będą pochodziły nie ze składek ubezpieczeniowych, jakie płacą Polacy, ale z budżetu. Powszechne ubezpieczenie zdrowotne obejmie wszystkich. Pomysł jest na razie na etapie analiz. Konkrety powinny pojawić się w drugiej połowie roku.

Więcej: www.fakt.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum