Konin: zmarła kobieta, która wróciła z Niemiec; ale nie była poddana kwarantannie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2020 20:51

We wtorek w Koninie (woj. wielkopolskie) odkryto zwłoki 49-letniej kobiety, która w niedzielę wróciła z Niemiec, jednak nie była poddana obowiązkowej kwarantannie. Śledczy wykluczyli udział osób trzecich w jej śmierci. O sprawie poinformowano sanepid.

Fot. Shutterstock

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda przekazała we wtorek (24 marca), że 49-latka wróciła w niedzielę z Niemiec. Kobieta utrzymywała kontakt ze swoją córką i zięciem. We wtorek mężczyzna nie mógł dodzwonić się do teściowej, dlatego udał się do jej mieszkania.

- Drzwi były zamknięte od wewnątrz. Kobieta leżała. Zięć zawiadomił policję i straż pożarną. Doszło do siłowego wejścia do mieszkania. Na miejscu nic nie wskazywało na to, aby w śmierci kobiety brały udział osoby trzecie. Tutaj rola prokuratury się kończy - nie doszło do zabezpieczenia zwłok do sekcji - powiedziała prokurator.

Ponieważ kobieta wróciła z Niemiec Prokuratura skontaktowała się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie, żeby ustalić, czy 49-latka była poddana obowiązkowej kwarantannie. - Uzyskaliśmy informację, że nie była poddana kwarantannie, ponieważ nie jest zarejestrowana w ich systemie. Z relacji zięcia tej kobiety wiemy, że przekraczając w niedzielę granicę wypełniała wniosek kwarantannowy - wskazała Marańda.

Oficer prasowy konińskiej policji mł. asp. Sebastian Wiśniewski przekazał PAP, że także w policyjnej bazie danych nie ma informacji, by 49-latka została objęta kwarantanną. Dodał jednak, że takie informacje funkcjonariusze otrzymują z sanepidu.

Prokuratura nie będzie wyjaśniać przyczyn śmierci 49-latki. Poinformowała o sprawie koniński sanepid.

Szymon Kiepel (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum