Koniec z zasłanianiem ust i nosa byle czym. Rozporządzenie maseczkowe jeszcze w piątek?

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 19 lutego 2021 08:36

Rada Medyczna wydaje zalecenie, że należy wyrzucić pseudoochrony do kosza. - Mam nadzieję, że rozporządzenie ministra zdrowia będzie dzisiaj - zapowiedział prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19.

Koniec z zasłanianiem ust i nosa byle czym. Rozporządzenie maseczkowe jeszcze w piątek?
Wkrótce ukaże się rozporządzenie maseczkowe; FOT. Shutterstock

W porannym programie TVN24 prof. Horban pytany o to, czy Polska wzorem innych krajów przymierza się do zaostrzenia zaleceń w sprawie zasłaniania ust i nosa, powiedział, że trwają prace nad tym zagadnieniem, a rozporządzenie ministra zdrowia pojawi się najprawdopodobniej dzisiaj, czyli w piątek (19 lutego).

- Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej tzw. masek chirurgicznych, nie mówiąc już o tych maskach z filtrem, bo istnieje domniemanie, że jak trzeba będzie stosować maski, które się używa w szpitalach, to zaraz te maski zostaną ze szpitali wyprowadzone w myśl zasady, że Polak potrafi... - skomentował prof. Horban.

I dodał: - Z drugiej strony - to taka autozłośliwa uwaga - jeśli mamy od roku epidemię to bardzo dziwne jest, że przedsiębiorcy w Polsce nie są w stanie się na tyle skupić, żeby zalać kraj maskami profesjonalnymi, a nawet maskami z tzw. fizeliny.

- Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone, jeśli chodzi o standard ich noszenia - powiedział Adam Niedzielski w programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

- Mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować - zaznaczył.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze