Koniec z pobłażaniem. Niedzielski: polityka karania bardziej dolegliwa

Autor: oprac. PG • Źródło: Rynek Zdrowia28 października 2021 11:00

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w Poznaniu zapowiedział, że "polityka karania za brak maseczek będzie bardziej dolegliwa". - Jutro mam spotkanie z komendantem policji na ten temat - zapowiedział polityk.

Adam Niedzielski: koniec pobłażania za brak maseczek Foto: Shutterstock
  • Adam Niedzielski, który uczestniczy w kongresie Impact’21 pytany był o obowiązek noszenia maseczek, który wielu Polaków lekceważy. 
  • - Przechodzimy na politykę wystawiania mandatów - zapowiedział minister.
  • Jak zapowiedział wiceminister Waldemar Kraska jutro - 28 października - spotkanie sztabu kryzysowego. 

Posypią się mandaty za brak maseczek

- Jutro mam spotkanie z komendantem głównym policji na ten temat. Polityka karania za brak maseczek będzie bardziej dolegliwa. Do tej pory takim podstawowym elementem tej polityki było zwracanie uwagi albo upominania. Teraz przechodzimy na politykę wystawiania mandatów - mówił Adam Niedzielski podczas konferencji w Poznaniu.

- Mamy dobre podstawy prawne do tego. Przypomnę, że kodeks wykroczeń został pod tym katem zmieniony. Więc tutaj nie mamy problemu legislacyjnego, egzekucyjnego. Powinniśmy zmienić mentalność, która jeszcze z czasu wakacji nam zostało, gdzie zakażeń było rzeczywiście niewiele, przebywaliśmy na świeżym powietrzu. Teraz mamy zupełnie inne warunki, inną liczbę zakażeń, jesteśmy w zamkniętych pomieszczeniach. Dlatego też będzie egzekucja tego obowiązku - zapowiedział minister zdrowia. 

Dodał: Zdaję sobie sprawę, że czasem reakcje po zwróceniu komuś uwagi są , powiedziałbym, mało akceptowalne, ale proszę pamiętać, że to świadczy o tej osobie, my zdajmy o swoje bezpieczeństwo. 

Czytaj koniecznie: Wejdą nowe obostrzenia. Jest rozporządzenie covidowe. Zakłada dwie duże zmiany

L4 z datą wsteczną. Na ile dni do tyłu może być zwolnienie lekarskie?

Ważne zmiany w 500 plus. Co to oznacza dla rodziców?

Obostrzenia. Co oprócz kar za brak maseczek?

O możliwe zmiany w obostrzeniach pytany był w Wirtualnej Polsce wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 

- W piątek (29 października) jest rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Na pewno będziemy rozmawiać w tym zakresie – powiedział Kraska. Przyznał jednocześnie, że „to jeszcze nie czas” na wprowadzanie restrykcji.

- Jeśli porównamy rok do roku, to zakażeń mamy dwa razy mniej niż rok temu. Wszelkie decyzje podejmujemy z wielką roztropnością, bo wiemy, że każde obostrzenia, każdy lockdown jest zabójczy dla naszej gospodarki. Wszystkie kraje starają się takich rzeczy unikać. Z wielkim wyważeniem myślimy o obostrzeniach – mówił wiceminister.

Jak dodał, w kontekście zaostrzenia restrykcji pod uwagę brane są województwach, w których zakażeń jest najwięcej.

Czytaj także:  Koronawirus 28 października. Kraska potwierdził: będzie wzrost liczby zakażeń

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum