Kongres Wyzwań Zdrowotnych: ostatni tydzień rejestracji

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: WR, MAK/Rynek Zdrowia   • 11 lutego 2016 08:20

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który potrwa od 18 do 20 lutego 2016 r. w Katowicach odbędzie się ponad 50 sesji. Udział w kongresowych dyskusjach zapowiedziało 250 prelegentów. Wśród gości specjalnych będzie m.in. Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; FOT. PTWP

Sesje, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dotyczyć będą nie tylko różnych dziedzin medycyny, ale także polityki zdrowotnej, wyzwań organizacyjnych oraz finansowych, z którymi muszą zmierzyć się systemy ochrony zdrowia w Polsce i innych krajach.

Udział w dyskusji udział weźmie 250 prelegentów i gości specjalnych, w tym między innymi: unijny komisarz ds. zdrowia, minister i wiceminister zdrowia RP, konsultanci krajowi i kierownicy klinik, przedstawiciele WHO, placówek medycznych i firm związanych z branżą medyczną oraz farmaceutyczną.

Program Kongresu, lista prelegentów i rejestracja (trwa jeszcze tydzień):
www.hccongress.pl

Health Challenges Congress jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych.

Kongres będzie się składał z dwóch części. Pierwsza - z udziałem głównie polityków, lekarzy, ekspertów i przedstawicieli środowisk biznesowych, w dniach 18 i 19 lutego, będzie dotyczyła wyzwań stojących przed szeroko rozumianą sferą organizacji ochrony zdrowia oraz poszczególnymi dziedzinami medycyny.

Druga część Kongresu, przewidziana w sobotę (20 lutego), stanie się kongresowym dniem otwartym dla mieszkańców województwa śląskiego. Mieszkańcy aglomeracji śląskiej, będą mogli skorzystać z porad w różnych dziedzinach medycyny oraz uczestniczyć w otwartych wykładach z wybitnymi postaciami polskiej medycyny.

Czytaj także: Kongres Wyzwań Zdrowotnych: znacznie więcej niż o samej medycynie

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum