Kongres Wyzwań Zdrowotnych: jak zapewnić pacjentom koordynowaną opiekę

www.rynekzdrowia.pl Autor: RZ   • 21 stycznia 2016 05:53

Jedna z sesji podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który odbędzie się od 18 do 20 lutego w Katowicach poświęcona zostanie koordynowanej opiece nad pacjentem.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych: jak zapewnić pacjentom koordynowaną opiekę
FOT. Fotolia

Health Challenges Congress odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych.

Program Kongresu i rejestracja uczestników: www.hccongress.pl

Panel dotyczący skoordynowanej opieki nad pacjentem odbędzie się 18 lutego (godz. 12.00-13.30) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W dyskusji wezmą udział m.in. wybitni lekarze różnych specjalności, a także przedstawiciele Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, menedżerowie kierujący lecznicami i eksperci rynku medycznego.

Wybrane zagadnienia w programie sesji:
• Jak zapewnić skoordynowaną i kompleksową opiekę medyczną w dobie postępującej specjalizacji. Czy medycyna holistyczna będzie jeszcze możliwa?
• Interna i geriatria – możliwości i ograniczenia
• Opieka koordynowana jako możliwe (najlepsze?) rozwiązanie problemów polskiej służby zdrowia – za i przeciw
• Wyzwania w obszarze koordynacji procesu leczniczego w szpitalu.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia w przygotowywanych zmianach organizacji systemu opieki zdrowotnej rozważa wprowadzenie opieki koordynowanej.

Specjaliści na co dzień stykający się z pacjentem mówią jednym głosem: opieka koordynowana powinna wyznaczać proceduralne standardy i ścieżkę, po której chory jest prowadzony przez system. Dzisiaj pacjent wymagający specjalistycznego leczenia często jest pozostawiony sam sobie, szuka lekarza i szpitala na własną rękę. Traci czas, rośnie ryzyko powikłań.

***

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, organizowanego przez Grupę PTWP S.A. (wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia), odbędzie się ponad 40 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny. W Kongresie weźmie udział ok. 3 tys. osób, w tym 250 prelegentów.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum