Komunikat po wycieku w elektrowni jądrowej w Fukushimie

Autor: PAA/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2013 20:36

W mediach polskich i zagranicznych pojawiły się doniesienia na temat wycieku skażonej promieniotwórczo wody z terenu likwidowanej elektrowni jądrowej Fukushima Dai-ichi do Oceanu Spokojnego. W związku z tym Państwowa Agencja Atomistyki opublikowała na swojej stronie specjalny komunikat.

Komunikat po wycieku w elektrowni jądrowej w Fukushimie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W informacji na stronie PAA czytamy m.in.: "Do tej pory żaden oficjalny komunikat w sprawie wystąpienia zagrożenia dla ludności bądź środowiska nie został przekazany przez stronę japońską do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Informacje te nie zostały również przekazane do PAA oficjalnym komunikatem wydanym przez japońską Agencję Dozoru Jądrowego (NRA) lub inne oficjalne źródła rządowe Japonii".

Agencja nie posiada również informacji o wynikach badań z wiarygodnych źródeł, które wskazywałyby na niebezpieczny poziom skażenia wód Oceanu Spokojnego izotopami promieniotwórczymi pochodzącymi z elektrowni jądrowej Fukushima Dai-ichi.

PAA stale - 24 godziny na dobę - monitoruje sytuację radiacyjną w kraju. Jeżeli Agencja uzyska nowe informacje w tej sprawie, to zostaną one niezwłocznie przekazane opinii publicznej - zapewnia Agencja.

Więcej: www.paa.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum