Komorowski o nowych ministrach: dziękuję za tę zmianę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2015 12:13

Dziękuję za tę zmianę, dokonaną w sposób pokazujący, że polityka to nie tylko kariera i łatwe obietnice - powiedział prezydent Bronisław Komorowski po wręczeniu we wtorek nominacji trzem nowym ministrom w rządzie Ewy Kopacz.

Komorowski o nowych ministrach: dziękuję za tę zmianę

Kardiochirurg i transplantolog prof. Mariana Zembala pokieruje resortem zdrowia. Poseł PO Andrzej Czerwiński objął Ministerstwo Skarbu Państwa. Były wioślarz, mistrz świata i mistrz olimpijski Adam Korol został ministrem sportu.

- Chciałbym podziękować za tę zmianę, dokonaną w taki sposób, że widać, iż polityka to nie tylko łatwe obietnice, splendory, zaszczyty, nie tylko kariera, choć nic w niej nie ma złego, ale że to także służba - podkreślił prezydent.

- Dziękuję za gotowość służenie najjaśniejszej Rzeczypospolitej w tym momencie szczególnym, gdy do wyborów jest zaledwie parę miesięcy - dodał Komorowski. Jak zaznaczył, "postawę służby", widać bardziej wtedy, "gdy mniej jest się podejrzanym o chęć zrobienia kariery".

Prezydent pogratulował i podziękował nowo powołanym ministrom za wolę oddania do dyspozycji nie tylko premier, ale i całego kraju własnych doświadczeń i osiągnięć w różnych, ważnych dla Polski obszarach.

- Jest wiele spraw do rozwiązania, ale są też i ludzie, którzy swoim życiem i swoimi dokonaniami potrafili potwierdzić to, że są to sprawy do udźwignięcia - podkreślił Komorowski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum