Komorowski: dziecko jest źródłem szczęścia w każdej rodzinie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2015 13:17

Powinniśmy się cieszyć każdym urodzonym w Polsce dzieckiem - podkreślał prezydent Bronisław Komorowski, który w środę rano (6 maja) spotkał się z rodzinami ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian", zajmującego się tematyką niepłodności i adopcji.

Komorowski: dziecko jest źródłem szczęścia w każdej rodzinie
Prezydent Bronisław Komorowski, fot. PTWP (archiwum)

- Dziecko jest źródłem szczęścia w każdej rodzinie - mówił na briefingu w Belwederze. Zdaniem prezydenta powinniśmy starać się budować klimat nie tylko akceptacji dla dzieci, które przychodzą na świat w wyniku zastosowania metody in vitro. Zaznaczył, że metoda rozwiązuje dramatyczne problemy par, które nie mogą mieć dzieci na innej drodze.

- To problem zbudowania w nas samych nie tylko akceptacji, ale też woli współuczestniczenia w szczęściu tych par - ocenił.

- Te rodziny mają prawo do szczęścia, rozumianego jako powołanie życia, dziecka - podkreślił Bronisław Komorowski dodając, że powinniśmy się cieszyć każdym urodzonym w Polsce dzieckiem.

Prezydent dziękował Stowarzyszeniu "Nasz Bocian” za wkład, wysiłek i przykład własny, który owocuje stopniowym narastaniem nie tylko akceptacji społecznej, ale również woli uczestniczenia w radości. - Jest z czego się cieszyć - podkreślił Bronisław Komorowski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum