Kolejny list minister zdrowia do pielęgniarek: mają się czuć bezpiecznie

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2011 13:50

Nikt nie może zmusić Was, wbrew Waszej woli, do zmiany umowy o pracę na inną formę zatrudnienia, do przejścia na "kontrakt" - pisze w piątek (25 merca) w liście do pielęgniarek minister zdrowia Ewa Kopacz.

Kolejny list minister zdrowia do pielęgniarek: mają się czuć bezpiecznie

Minister przekonuje, że zmiany w ochronie zdrowia w żadnym stopniu nie naruszają zasady swobody wyboru sposobu zatrudnienia - nie likwidują ani nie ograniczają zawierania umów o pracę, ani nie ograniczają zawierania kontraktów.

- Decyzja w tym zakresie ma należeć tylko do Was - czytamy w liście Ewy Kopacz. Zapewnia ona, że ustawy reformujące system ochrony zdrowia w niczym nie pogorszą sytuacji pielęgniarek.

Minister deklaruje, że resort będzie "bacznie pilnował", aby pielęgniarki nie były zmuszane do zmiany formy zatrudnienia. Jednocześnie podkreśla, że będzie przeciwstawiać się zmuszaniu osób, pracujących z własnego wyboru na kontraktach, do poddawania się reżimowi umowy o pracę.

- W służbie pacjentowi nie może być podziału na pielęgniarki lepsze i gorsze ze względu na formę ich zatrudnienia. Jesteście potrzebne przy łóżkach chorych. Brakuje Was tam - pisze Ewa Kopacz.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum