Kolejny kandydat na prezydenta mówi o finansowaniu służby zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2010 15:06

Kandydat na prezydenta Bogusław Ziętek (Polska Partia Pracy, Sierpień'80) podczas konferencji prasowej opowiedział się za dwutorowym finansowaniem służby zdrowia.

Wyjaśniając o co chodzi powiedział, że finasowanie miałoby się odbywać w dwóch płaszczyznach: centralnie, w formie składki zdrowotnej oraz poprzez wprowadzenie podatku lokalnego.

Ziętek przekonywał, że posiada gotowy plan jej reformy. Jest oczywiście za bezpłatną służbą zdrowia, powszechnie dostępną. Dodał jednak, że jej finansowanie powinno odbywać się dwutorowo.

– To nie tylko będzie tańsze, ale i efektywność takiego pieniądza będzie dużo wyższa – dodał.

Powiedział też, że nie ma wątpliwości, że jeśli środowisko polityczne kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego przygotuje kolejny „projekt komercjalizacji a w efekcie prywatyzacji służby zdrowia”, to Komorowski jako prezydent podpisze taki projekt.

Bogusław Ziętek nawiązał w ten sposób do procesu wytoczonego w trybie wyborczym kandydatowi PiS, za wypowiedź, w której Jarosław Kaczyński stwierdził, że Komorowski chce sprywatyzowania ochrony zdrowia. Sąd Okręgowy nakazał Kaczyńskiemu sprostowanie tej informacji. Komitet kandydata PiS złożył apelację od tego orzeczenia. Według Ziętka, spór o służbę zdrowia, który rozstrzyga się w sali sądowej jest „zupełnie chybiony”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum