Kluby piłkarskiej ekstraklasy apelują do kibiców o szczepienie. Inaczej znów zamkną stadiony

Autor: oprac. MP • Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie09 sierpnia 2021 14:30

Kluby piłkarskiej ekstraklasy apelują do kibiców, aby ci się szczepili. Szczepienia mają przyczynić się do pełnego otwarcia stadionów.

Kluby ekstraklasy apelują do kibiców, by ci zaszczepili się przeciw COVID-19. Fot. UW Kraków
  • Szczepienia przeciw Covid-19 pozwolą uniknąć ponownego zamykania stadionów? Kluby przewidują profity dla zaszczepionych 
  • Wojewoda małopolski zapowiada otwarcie punktów szczepień w bezpośredniej bliskości aren piłkarskich
  • - Walka z koronawirusem to nasza wspólna sprawa. Chcemy w tym najważniejszym dla nas meczu - meczu o zdrowie - rozgromić Covid-19. Mamy na to skuteczną taktykę: szczepionkę - czytamy w apelu do kibiców ekstraklasy

Stadiony zamknięte przez Covid-19. Szczepienie kibiców receptą na otwarcie obiektów 

Przedstawiciele trzech małopolskich klubów występujących w piłkarskiej ekstraklasie: Wisły Kraków, Cracovii oraz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, wraz z wojewodą małopolskim oraz prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej wystosowali apel do kibiców o szczepienie się przeciw Covid-19.

- Walka z COVID-19 to nasza wspólna sprawa. Na pokonanie pandemii jest skuteczny sposób. To szczepienia. Ta walka jest nierówna, ale właśnie dzięki szczepieniom możemy ją wygrać. Wszystkim nam zależy na tym, aby rozgrywki sportowe mogły odbywać się w formule, jaką pamiętamy sprzed pandemii – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W Małopolsce do tej pory wykonano blisko 3 miliony szczepień, ale – jak podkreśla wojewoda – to wciąż za mało. Dla kibiców szczególnym argumentem przekonującym do szczepień powinien być fakt, że w związku z pandemią konieczne było ograniczenie korzystania ze stadionów.

- Chcemy powrócić do życia sprzed pandemii, a jedyną bezpieczną drogą do normalności jest szczepionka. Robimy wszystko, aby ta normalność wróciła. Dziękuję tym, którzy angażują się dla osiągnięcia tego celu. Dziękuję każdemu kibicowi, którzy w poczuciu odpowiedzialności za siebie, swoich bliskich i także za swoje drużyny sięgnął po tę przepustkę do normalności i już się zaszczepił – tłumaczy Kmita.

Szczepienia w Polsce. Punkty szczepień w okolicy stadionów w dni meczowe

Wojewoda poinformował jednocześnie, że punkty szczepień będą „na wyciągnięcie ręki”. Przy okazji najbliższych meczów ekstraklasy zostaną one uruchomione w bezpośredniej bliskości stadionów.

- Stąd też apel do wszystkich kibiców wszystkich drużyn ekstraklasowych, byśmy się szczepili dla własnego zdrowia, dla dobra naszych drużyn. Każdy kibic to dwunasty zawodnik. Zaszczepmy się tak, żeby ta kolejna fala nie była tak dramatyczna jak poprzednie - podkreśla prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

- Wisła Kraków to kibice. Kibice, którzy od lat współtworzą klub, pomagając w realizacji celów boiskowych i organizacyjnych. Dlatego bez namysłu włączyliśmy się w inicjatywę mającą pomóc wygrać nam kolejny bardzo ważny mecz - tym razem z koronawirusem. Zdajemy sobie sprawę, że szczepienia przeciw COVID-19 to zapowiedź normalności i stałego powrotu fanów na trybuny, których tak bardzo nam brakowało w minionym sezonie. Mamy nadzieję na pozytywny odzew ze strony społeczności i kolejne zwycięstwo – mówi wiceprezes Wisły Kraków Maciej Bałaziński.

Szczepionka przepustką na stadion. Będą profity dla zaszczepionych

- Żyjemy w czasach pandemii, w czasach koronawirusa. Chcemy temu zapobiegać, więc dla nas ta inicjatywa była bardzo ważna. Wierzymy, że kibice będą się szczepili i będziemy mieć pełne stadiony - podkreśla Jakub Tabisz.

Wiceprezes Cracovii zapowiada, że każdy z kibiców, który przyjmie szczepionkę, będzie mógł obejrzeć mecz z Jagiellonią Białystok 21 sierpnia za symboliczną złotówkę.

Istotę szczepień, a co za tym idzie łatwiejszą walkę z Covid-19 podkreśla również przedstawiciel Bruk-Bet Termalika Nieciecza. - Apeluję do wszystkich kibiców, abyśmy w jak największym stopniu skorzystali z możliwości szczepień, abyśmy mogli bezpiecznie wchodzić na stadiony – mówi Stanisław Dziubla.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum