Kłótnia o maseczkę w USA. Mężczyzna zastrzelił kasjerkę i ranił dwie osoby

Autor: PAP • Źródło: PAP15 czerwca 2021 08:00

Dramat w USA. - 30-letni mężczyzna zastrzelił w poniedziałek w supermarkecie kasjerkę i postrzelił dwie inne osoby - poinformowała szeryf hrabstwa DeKalb w aglomeracji Atlanty Melody Maddox. Poszło o maseczkę

Kłótnia o maseczkę. Mężczyzna zastrzelił kasjerkę i ranił dwie osoby/Fot. Shutterstock
  • Dramat w USA. 30-letni mężczyzna zastrzelił w poniedziałek w supermarkecie kasjerkę i postrzelił dwie inne osoby
  • Mężczyzna wdał się w sprzeczkę na temat noszenia maseczki w sklepie
  • Najpierw wyszedł z supermarketu, potem wrócił z bronią i zaczął strzelać. Interweniował ochroniarz, który ranił napastnika

Jak podały władze, do zdarzenia doszło w Decantur na przedmieściach stolicy Georgii, Atlanty. Mężczyzna zidentyfikowany jako Victor Lee Tucker wdał się w sprzeczkę na temat noszenia maseczek w sklepie, po czym wyszedł bez dokonania zakupów. Po chwili jednak wrócił z bronią w ręku, oddając strzały w stronę kasjerki.

30-latek zastrzelił kasjerkę i postrzelił dwie inne osoby. Poszło o maseczkę

W odpowiedzi pracujący w sklepie w charakterze ochroniarza miejscowy zastępca szeryfa rezerwy (rolę tę pełnił w roli ochotnika) wdał się w wymianę ognia z napastnikiem i w jej wyniku obaj zostali ranni. Ranna została też druga kasjerka. Wszyscy są w stabilnym stanie.

Według szeryf Maddox zachowania policjanta mogło uratować życie innych ludzi w sklepie.

Choć Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) już w maju rozluźniły zalecenia co do noszenia masek, w praktyce znosząc obowiązek noszenia ich w większości miejsc, część sklepów i lokali w USA nadal wymaga zakrywania twarzy i nosa. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum