Kirgistan: Ministerstwo Zdrowia: w starciach z Tadżykistanem zginęły 24 osoby, a 87 zostały ranne

Autor: • Źródło: PAP16 września 2022 23:23

W wyniku trwających walk na granicy kirgisko-tadżyckiej zginęły co najmniej 24 osoby, a 87 zostało rannych - podał w piątek Reuters, powołując się na komunikat kirgiskiego ministerstwa zdrowia.

Kirgistan: Ministerstwo Zdrowia: w starciach z Tadżykistanem zginęły 24 osoby, a 87 zostały ranne

Straż graniczna Kirgistanu potwierdziła w piątek wieczorem, że pomimo wynegocjowanego wcześniej zawieszenia broni, na granicy z Tadżykistanem toczą się walki; wcześniej informowała o tym strona tadżycka.

Władze Kirgistanu twierdzą również, że zaobserwowały dodatkowe siły tadżyckie i sprzęt wojskowy na granicy - napisała agencja Reutera.

Kirgiskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowało, że ponad 136 tys. cywilów zostało ewakuowanych ze strefy konfliktu.

Oba kraje oskarżają się wzajemnie o ponowne rozpoczęcie walk na spornym obszarze, pomimo porozumienia o zawieszeniu broni, które zostało uzgodnione przez prezydentów Kirgistanu i Tadżykistanu Sadyra Dżaparowa i Emomali Rachmona. Porozumienie zostało wynegocjowane na odbywającym się w Uzbekistanie szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy i teoretycznie weszło w życie o godz. 16.00 czasu lokalnego (godz. 12.00 w Polsce).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum