Kielce: radni chcą powrotu ostrych dyżurów w szpitalach

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2013 10:58

Wprowadzenia ostrych dyżurów w szpitalach chcą kieleccy radni z komisji zdrowia. Pomogłoby to odciążyć Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Świętokrzyski OW NFZ jednak stanowczo się temu sprzeciwia - informuje "Gazeta Wyborcza".

Kielce: radni chcą powrotu ostrych dyżurów w szpitalach
Radni chcą zastosować podobne rozwiązanie jak w Radomiu, gdzie są dwa szpitale specjalistyczne. W każdym jest SOR czynny całą dobę. Placówki porozumiały się jednak między sobą co do tzw. ostrych dyżurów. Na przykład we wtorek pacjentów internistycznych pogotowie wozi do jednego, a w środę do drugiego szpitala.

Na czas ostrego dyżuru szpital zwiększa obsadę lekarską w poszczególnych specjalizacjach. Jeśli go nie ma, to pacjenci i tak mogą przyjechać na SOR i zawsze otrzymają pomoc.

Radni kieleccy uważają takie rozwiązanie - wprowadzenia ostrych dyżurów - za bardzo dobre. W Kielcach można by je podzielić między szpitalami na Czarnowie, Kieleckim oraz MSW.

Świętokrzyski OW NFZ jednak kategorycznie sprzeciwia się temu pomysłowi, stwierdzając, że pacjent ma prawo leczyć się tam, gdzie chce.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum