Kielce: awantura o konferencję

Autor: Gazeta Wyborcza, JJ/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2010 10:30

Wokół konferencji o służbie zdrowia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach toczy się spór o to, kto był jej organizatorem.

Z jednej strony PiS twierdzi, że to on był organizatorem konferencji o reformowaniu służby zdrowia a z drugiej, Regina Reinz, rektor UJK, przez swego rzecznika stwierdziła na łamach Gazety Wyborczej, że organizatorem była Okręgowa Izba Lekarska w Kielcach, a uczelnia udostępniła aulę na jej organizację za darmo.

– Nie byliśmy organizatorami tej konferencji. Jeżeli tak twierdzi pani rektor to po prostu kłamie. Na tę konferencję zostali zaproszeni przez posłów Marię Zubę i Przemysława Gosiewskiego wszyscy uczestnicy zjazdu delegatów. Wziąłem udział w konferencji, gdzie przedstawiłem nasze stanowisko dotyczące sytuacji w służbie zdrowia – mówi portalowi rynekzdrowia.pl January Lewandowski, prezes ORL w Kielcach

O tym, że świętokrzyska struktura PiS była organizatorem konferencji potwierdza jej prezes Janusz Barański.

– Jeżeli chodzi o temat zdrowia to była debata jednorazowa, więcej spotkań dotyczyć ma tematyki rolniczej, zresztą one już od pewnego czasu się odbywają i będą odbywać coraz częściej, bo zbliżają się wybory, kampania wyborcza i ludziom trzeba przybliżać ważne dla nich sprawy – stwierdza Barański.

Takie konferencje jak ta, która odbyła się na UJK są potrzebne i powinny się odbywać częściej, przekonuje prezes Lewandowski.

– Szkoda, że dyskusje na temat służby zdrowia odbywają się tak rzadko. Panuje w niej kompletny chaos, z którego musimy jakoś wyjść. Powinny organizować je PO i PSL, które są u władzy i mają wpływ na to, co się w niej dzieje, a nie PiS który w tej chwili nie ma zupełnie wpływu na potrzebne zmiany – mówi prezes ORL w Kielcach.

Poseł Zuba zaprzecza, by debata miała charakter polityczny czy wyborczy. Nie zgadza się też z zarzutem, że była to wyborcza prezentacją ekipy PiS, a takie właśnie zarzuty są stawiane organizatorom konferencji, którzy wykorzystali do jej organizacji na uczelni nieodpłatnie udostępnioną aulę. Z pewnością cieniem, zamiast wartości merytorycznych, na debacie kładzie się kłamstwo dotyczącą tego, kto był jej organizatorem i w jakim celu kłamano.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum