Kidawa-Błońska: mam nadzieję na kompromis ws. in vitro

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 października 2010 14:36

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) po piątkowym głosowaniu nad projektami ustaw dot. in vitro powiedziała, że ma nadzieję iż prace nad ustawą zakończą się wiosną.

Kidawa-Błońska: mam nadzieję na kompromis ws. in vitro

– Cieszy mnie, że do komisji trafiły oba projekty Platformy, bo zakładają one istnienie in vitro. Mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy kompromis, tym bardziej, jeżeli zaczniemy od bioetyki. Punktów, które łączą wszystkie kluby jest bardzo dużo, bo wszyscy chcą zakazu eksperymentów na zarodkach, zakazu klonowania – powiedziała posłanka, autorka jednego z dwóch projektów posłów PO.

Dodała: – Jeżeli wyjdziemy od tego punktu, który nas łączy, w którym się zgadzamy, jeżeli będzie głos, że większość chce in vitro, to sądzę, że dalsze prace będą zdecydowanie prostsze.

Powiedziała też: – Na pewno trudno znaleźć mi punkt wspólny z projektem posła Piechy, ale już z Jarosława Gowina tak. Dlatego mówię: wyjdźmy od bioetyki, od tego do czego nie chcemy dopuścić. Oba projekty Platformy mówią, że chcemy, by in vitro było stosowane i dalej już powinniśmy się kierować wiedzą medyczną, wiedzą naukową i mam nadzieję, że w mozole, ale dojdziemy do stanowiska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum