Kidawa-Błońska: aptekarze mogliby informować jak należy się zachować w sytuacji epidemii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2020 19:22

Aptekarze mogliby zostać wykorzystani do informowania jak należy się zachować w sytuacji, w której mamy do czynienia z epidemią - podkreśliła w niedzielę w Jeleniej Górze kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zdaniem kandydatki rząd powinien wykorzystać aptekarzy do informowania pacjentów o tym, jak należy się zachować w sytuacji epidemii Fot. Archiwum

Wskazała, że Polacy chcą być informowani przez rząd o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

- Skoro w mediach pojawiają się informacje, rząd powinien się do nich odnosić, powinien wyjaśnić dlaczego w szpitalach nie działają w pełni procedury - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem rząd powinien wykorzystać aptekarzy do informowania pacjentów o tym, jak należy się zachować w sytuacji epidemii. - Aptekarze mogliby informować o procedurach medycznych i uspokajać Polaków - zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.

Odnosząc się do opisanej w sobotę przez pacjentkę sytuacji, która odizolowana 88 godzin czekała na wynik badania na obecność koronawirusa, rzecznik MZ stwierdził, że zawiódł szpital w Krotoszynie. W związku ze zdarzeniem, Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że uruchamia zespół ds. monitorowania prawidłowości procedur zw. z koronawirusem.

Piotr Doczekalski - PAP

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum