Katowice: Grzegorz Hudzik został nowym szefem sanepidu w woj. śląskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2020 19:31

Dotychczasowy zastępca głównego inspektora sanitarnego Grzegorz Hudzik został powołany na stanowisko Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach - podał w sobotę (39 maja) Śląski Urząd Wojewódzki.

Katowice: Grzegorz Hudzik został nowym szefem sanepidu w woj. śląskim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Grzegorz Hudzik, który kierował już śląskim sanepidem w latach 2009-15, od poniedziałku zastąpi Urszulę Menderę-Bożek. Województwo śląskie od kilku tygodni jest regionem z największą liczbą zakażeń koronawirusem w kraju.

Grzegorz Hudzik jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, zarządzania w ochronie zdrowia oraz zarządzania projektami europejskimi. Od 1999 r. związany z Państwową Inspekcją Sanitarną. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Higienicznego w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy. Autor i współautor wielu publikacji w zakresie zdrowia publicznego.

Według ostatnich danych z sobotniego popołudnia w woj. śląskim liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem to 8 tys. 151. Wyzdrowiało dotąd 1 tys. 779 chorych, zmarło - 206. W ostatnich godzinach byli to: 62-letnia kobieta z Bytomia oraz 67-letni mężczyzna z Katowic, którzy zmarli w szpitalu w Raciborzu.

W kwarantannie domowej przebywa obecnie 9 tys. 797, a pod nadzorem epidemiologicznym - 11 tys. 163 osób. Dotychczas w regionie przebadano 80 tys. 120 próbek, z czego w ciągu ostatniej doby - 2 tys. 244.

Anna Gumułka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze