Kardiologia. Prof. Robert Gil został prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Autor: WOK • Źródło: PTK, Rynek Zdrowia22 września 2021 10:50

Kardiologia. Podczas Walnego Zgromadzenia Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prezesem-elektem PTK został prof. Robert Gil - informuje PTK na Twitterze.

Kardiologia. Prof. Robert Gil został prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Prof. Robert Gil, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego; FOT. PTWP

Prof. Robert Gil jest kierownikiem Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CMKP w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. W 1984 roku ukończył z wyróżnieniem Pomorską Akademię Medyczną (obecnie Pomorski Uniwersytet Medyczny). Tytuł profesora belwederskiego otrzymał w 2005 roku.

Prof. Robert Gil. Dorobek naukowy

W ciągu 20 lat pracy w CSK MSWiA prof. Gil był promotorem 8 doktoratów (recenzentem ponad 20). Trzech jego doktorantów uzyskało już stopnie dr habilitowanego nauk medycznych.

W swoim dorobku naukowym prof. Rober Gil ma ponad 400 publikacji, w tym ponad 200 w czasopismach recenzowanych (IF ponad 400, liczba cytowań ponad 3 tysiące), z których zdecydowana większość opublikowanych została w renomowanych czasopismach zagranicznych.

Poza tym jest współautorem ponad 30 rozdziałów książek oraz ponad 300 doniesień zjazdowych, z których ponad 120 było przedstawianych na prestiżowych zjazdach międzynarodowych z zakresu elektrofizjologii klinicznej oraz kardiologii inwazyjnej.

Od 2001 roku prof. Robert Gil regularnie zapraszany jest do czynnego udziału (ang. faculty member) w organizowanych w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej prestiżowych konferencjach oraz warsztatach kardiologicznych (m.in. ESC, CRF, EuroPCR, TCT).

Od grudnia 2001 do października 2016 roku prof. Gil wchodził w skład powołanego przez Ministra Zdrowia Zespołu Ekspertów ds. akredytacji w dziedzinie kardiologii. Od października 2002 r. pełni funkcję konsultanta służby zdrowia MSWiA w dziedzinie kardiologii.

Czytaj także: Nowe władze Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrane SKŁAD ZARZĄDU

Ruszył 25. Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Prof. Robert Gil będzie stał na czele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w latach 2023-2025. Ustępującym prezesem PTK jest prof. Adam Witkowski (kadencja 2019-2021).

W kadencji 2021-2023 Polskim Towarzystwem Kardiologicznym będzie kierował prof. Przemysław Mitkowski.

22 września rozpoczyna się jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Potrwa do 2 października 2021 r. w formule online.

Uczestnicy jubileuszowego Kongresu PTK gronie wybitnych klinicystów będą dyskutować, między innymi o optymalnych decyzjach diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych u pacjentów z chorobami układu krążenia.

Tegoroczna edycja wydarzenie odbędzie się w dwóch turach:

  • W dniach 22-25 września 2021 r. oprócz głównych obchodów jubileuszu Kongresu, transmitowane będą sesje dydaktyczne i naukowe
  • W drugiej turze, która potrwa do 2 października zaplanowano sesje asocjacji i sekcji PTK.

Motywem przewodnim XXV Kongresu PTK będzie hasło „Kardiologia nadal najwyższym priorytetem”, a jego mottem „Serce nie zaczeka”.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze