Karczewski: rezygnuję z funkcji wicemarszałka Senatu, wracam do zawodu lekarza

Autor: JW, RMF FM/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2020 11:22

Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu, w środę (13 maja) poinformował na konferencji prasowej, że rezygnuje z pełnionej funkcji. Sprecyzował, że wraca do zawodu, ale nie wycofa się z polityki i dalej będzie senatorem. Na nowego wicemarszałka PiS zarekomendowało byłego wicemarszałka z poprzedniej kadencji, senatora i prawnika Marka Pęka.

Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu, w środę (13 maja) poinformował w RMF FM, że rezygnuje z pełnionej funkcji. Fot. archiwum

Jak przyznał Stanisław Karczewski - najpierw w RMF FM - współpraca z marszałkiem Tomaszem Grodzkim "nie układa się dobrze".

- Nie ma nici porozumienia, a myślałem, że będzie. W końcu obaj jesteśmy chirurgami. Źle współpracujemy i ja się już z tym pogodziłem - skomentował Karczewski na radiowej antenie podczas porannej rozmowy z Robertem Mazurkiem.

Potwierdził to później, podczas konferencji o godz. 10.30. - Nie chcąc wchodzić w konflikt na jeszcze wyższym poziomie emocji z panem marszałkiem Grodzkim, postanowiłem zrezygnować z funkcji wicemarszałka. Jednocześnie rozwiązałem umowy w swoim szpitalu, co otwiera możliwość pracy w nim i jednocześnie łączenia tego pięknego zawodu z zawodem może mniej pięknym, ale również potrzebnym - polityka - mówił.

Karczewski zaznaczył, że w dalszym ciągu będzie nie tylko aktywnym, ale bardziej ofensywnym niż dotychczas politykiem. 

Karczewski ma pracować szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Wyjaśnił, że w roku 2020 kończy mu się okres wygaszenia prawa do wykonywania zawodu.

- Czuje się w tej pracy niezwykle dobrze, czuję się przede wszystkim potrzebny. Wiem, że czekają na mnie pacjenci, koledzy, przyjaciele, lekarze - tłumaczył podczas środowej konferencji.

Sprecyzował, że to jego autonomiczna decyzja i nikt nie wywierał na niego presji. 

W wyborach w 2019 roku Stanisław Karczewski jako polityk Prawa i Sprawiedliwości z powodzeniem ubiegał się o senacką reelekcję. Nie został jednak ponownie wybrany na marszałka Senatu, przegrywając w głosowaniu z Tomaszem Grodzkim z PO. Został natomiast wicemarszałkiem Senatu.

Karczewski od 1981 r. pracował w szpitalu rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą (Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej). Był kolejno stażystą, młodszym asystentem, asystentem, kierownikiem oddziału pomocy doraźnej, dyrektorem szpitala oraz ordynatorem oddziału chirurgicznego.

W 1989 r. był jednym z założycieli Komitetu Obywatelskiego w Nowym Mieście nad Pilicą. Przez wiele lat przewodniczył Zakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” w ZOZ w tym mieście.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum