Kandydat na prezydenta chce rozwijać Olsztyn przez usługi medyczne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2018 14:15

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna Michał Wypij przekonywał, że stolica Warmii i Mazur może rozwijać się dzięki usługom medycznym. Jak mówi Olsztyn może stać się centrum zdrowia także dla pacjentów z kraju szukających wysokiej jakości opieki medycznej.

Fot. Fotolia

Michał Wypij podczas wtorkowej konferencji (2 października) przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przekonywał, że ma wielki plan dla Olsztyna, dzięki któremu z jednej strony podniesie się jakość opieki medycznej, a z drugiej także jakość życia w mieście.

- To ogromna szansa cywilizacyjna dla miasta. Chodzi o rozwój usług medycznych dla mieszkańców i przyjezdnych. Przez to powstaną miejsca pracy, które będą magnesem, by młodzi ludzie zostawali w mieście, a także by przyjeżdżali z innych miast do Olsztyna - mówił.

Jak wspomniał, atutem Olsztyna jest Collegium Medicum, którego absolwenci zdają jako jedni z najlepszych końcowy egzamin lekarski. - Mamy narzędzia oraz walory przyrodnicze, tylko musimy mieć odwagę by z tego potencjału skorzystać. Do tej pory mam wrażenie, to były lata zmarnowanych szans i niewykorzystanych możliwości - mówił.

Kandydat oświadczył, że chce podjąć to wyzwanie. - Cieszę się że mam wsparcie z jednej strony premiera Mateusza Morawieckiego, ale to co jest ważne, to na miejscu mamy ludzi, którzy wiedzą jak to zrobić. Są ludźmi sukcesu i pokazali, że można od samego początku budować stawiając na najwyższą jakość. Projekt Olsztyn - miastem zdrowia ma wszelkie szanse dzięki takim ludziom jak prof. Wojciech Maksymowicz - podkreślił Wypij.

Prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Wojciech Maksymowicz zaznaczył, że popiera taki program. Jak wspomniał w tym roku rząd przyznał środki na zakończenie budowy uniwersyteckiego szpitala klinicznego. Ale w jego ocenie, mimo iż jest to bardzo ważne, to nie zmienia strategicznie wizerunku miasta. Jak dodał, atuty przyrodnicze oraz wysoko wykwalifikowana kadra medyczna może zapewnić rozwój miasta.

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski zaznaczył, że w pełni popiera rozwój nauk medycznych w Olsztynie oraz innowacyjnych badań w tym zakresie. Podkreślił, że dzięki takiemu potencjałowi miasto może się rozwijać w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Dodał, że po 10 latach od powstania wydziału nauk medycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim obecnie przyszedł czas na dalszy rozwój dzięki inwestycjom w wysokiej jakości usługi w ochronie zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum