Kandydat Ziętek proponuje: 10 zł lokalnego podatku na ochronę zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2010 15:48

Wprowadzenie lokalnego podatku w wysokości 10 zł, przeznaczonego na wsparcie ochrony zdrowia, zaproponował w poniedziałek (7 czerwca) kandydat na prezydenta Bogusław Ziętek.

Podczas konferencji prasowej w Lublinie Bogusław Ziętek (Sierpień’80) powiedział, że taki lokalny podatek powinien trafiać do gmin, powiatów i bezpośrednio zasilać miejscowe placówki ochrony zdrowia. Przekonywał, że jest to rozwiązanie skuteczne.

Ziętek powołał się na przykład Szwecji, gdzie dzięki powszechnie stosowanym lokalnym podatkom małe społeczności mogą dbać o własne interesy.

Dodatkowe pieniądze – według Ziętka – pozwolą na lepsze wyposażenie szpitali. – Mogłyby spełniać dla lokalnych społeczności nie tylko podstawową funkcję ratowania życia i zdrowia, ale również funkcje opieki nad ludźmi starszymi, rehabilitacji, a także profilaktyki – powiedział kandydat na prezydenta RP.

Bogusław Ziętek nie zgadza się na komercjalizację szpitali, która – jego zdaniem – sprowadziłaby się do ich prywatyzacji i sprzedaży za bezcen.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum