Kandydat PO: celem wprowadzenie konkurencji na rynku ubezpieczeń zdrowotnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 września 2011 18:42

Krakowscy kandydaci PO do Senatu - Bogdan Klich i Janusz Sepioł - chcą wspólnie zabiegać o zmiany w służbie zdrowia. Według Klicha PO zobowiązuje się do tego, że od 2013 roku "nie będziemy uzależnieni od monopolisty, jakim jest obecnie NFZ".

Kandydat PO: celem wprowadzenie konkurencji na rynku ubezpieczeń zdrowotnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Klich przypomniał, że w obszarze ochrony zdrowia Platforma planuje, aby od 2013 roku Polacy mieli prawo wyboru, komu przekażą swoją składkę, wprowadzając możliwość powstania konkurencyjnych wobec NFZ funduszy zdrowotnych kontraktujących usługi medyczne dla swoich pacjentów.

Janusz Sepioł ma z kolei nadzieję, że uda się wkrótce rozpocząć budowę Centralnego Szpitala Klinicznego w Krakowie z 900 łóżkami. Jak mówił ta wieloletnia inwestycja jest już wpisana do budżetu państwa, ma dokumentację i pozwolenie na budowę. Realizacja ma kosztować 1,2 mld zł (z czego 800 mln z budżetu państwa).

- W ciągu siedmiu lat można by mieć nowy szpital kliniczny, w którym są zupełnie inne koszty i warunki funkcjonowania. To podniesienie jakości i zmniejszenie kosztów - uważa Sepioł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum