Kandydat Jurek: Jako prezydent będę zachęcał do reformy ochrony zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2010 17:21

Kandydat Prawicy Rzeczypospolitej na prezydenta RP Marek Jurek zadeklarował, że jeśli wygra wybory, będzie zachęcał do zreformowania służby zdrowia.

– Prezydent powinien animować dialog między rządem i opozycją oraz nadzorować program zaplanowanych na kilkanaście lat reform stworzenia stabilnego systemu ochrony zdrowia – powiedział w poniedziałek (7 czerwca) Marek Jurek na konferencji prasowej w Warszawie.

Jego zdaniem reforma służby zdrowia nie jest kwestią rewolucji, tylko kilkunastu lat poważnej pracy i to prezydent powinien być gwarantem ciągłości pracy na rzecz polepszenia sytuacji w tej dziedzinie. Prezydent powinien zachęcać do wspólnych działań i rozmów rządu, opozycji, społeczeństwa, środowisk lekarskich, organizacji reprezentujących pacjentów.

Jurek podkreślił, że jako prezydent będzie chciał zagwarantować realizację konstytucyjnego prawa do ochrony zdrowia, która należy się każdemu Polakowi. Według niego, ważne jest stworzenie alternatywnych możliwości ubezpieczania się.

– Takie rozwiązanie pozwoliłoby na to, aby każdy ubezpieczony pozostawiając część swojej składki zdrowotnej w dyspozycji państwa, mógł resztę przeznaczyć, ewentualnie dopłacając, na ubezpieczenie alternatywne w wybranej przez siebie placówce – powiedział Marek Jurek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum