Kancelaria prezydenta zaprasza medyków na spotkanie. Medycy dopytują: a prezydent będzie?

Autor: PG • Źródło: Rynek Zdrowia08 września 2021 12:40

"Prosimy o doprecyzowanie czy spotkanie w Kancelarii Prezydenta RP odbędzie się z udziałem pana prezydenta" - odpowiadają protestujący medycy na zaproszenie.

Protestujący medycy odpowiadają na zaproszenie z kancelarii prezydenta. PAP/Art Service
  • Medycy w odpowiedzi na zaproszenie z kancelarii prezydenta dopytują, czy w spotkaniu uczestniczyć będzie również Andrzej Duda
  • Medycy nie chcą scenariusza, w którym minister w kancelarii prowadzi spotkanie a następnie relacja ze spotkania zdawana jest Andrzejowi Dudzie
  • Protest medyków zaplanowany jest na 11 września

"Z otrzymanego zaproszenia i wypowiedzi pani minister Bogny Janke, zamieszczonych na stronie internetowej kancelarii wynika, iż to pani minister będzie prowadzić spotkanie, a następnie przekażę z niego relacją panu prezydentowi" - pisze Krystyna Ptok, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Artur Drobniak, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Więcej o zaproszeniu:  Kancelaria Prezydenta zaprasza medyków i ministra zdrowia na spotkanie

Protest medyków: chcą rozmów bez pośredników

"W naszej ocenie powaga sytuacji wymaga, aby pan prezydent, jako najwyższy organ państwa w zakresie władzy wykonawczej, osobiście podjął zdecydowane działania na rzecz ratowania ochrony zdrowia w Polsce przed całkowitym paraliżem. Jesteśmy przekonani, że wielu błędnych decyzji udałoby się uniknąć, gdyby doszło do spotkania z panem prezydentem, o które wnioskowaliśmy kolejnymi pismami już od 29 marca br. i przez ponad 5 miesięcy nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Uważamy, iż obecność pana prezydenta na spotkaniu jest konieczna ze względu na skalę obecnych problemów w ochronie zdrowia oraz destrukcję i chaos" - wskazują autorzy odpowiedzi.

I dodają: Jeżeli pierwszym krokiem w kierunku naprawy warunków funkcjonowania systemu ochrony zdrowia będzie prowadzenie przez pana prezydenta spotkania przedstawicieli wszystkich zawodów naszej branży bez pomijanie kogokolwiek, to podkreślamy, że jesteśmy gotowi na takie spotkanie.

Protest medyków: dojdzie do spotkania z prezydentem?

Autorzy listu wskazują, że zaproponowanie terminu spotkania z panem prezydentem "pozostawiamy kancelarii zaznaczając, iż do piątku 10 września uczestniczymy w Forum Gospodarczym w Karpaczu, między innymi oczekując na spotkanie z panem premierem oraz ministrem zdrowia. Ponadto, przecinek jako Ogólnopolski Komitet Protestacyjno- Strajkowy, w sobotę 11 września w Warszawie organizujemy największy od lat protest wszystkich pracowników ochrony zdrowia".

Przeczytaj także: Rolnicy dołączą do protestu medyków 11 września. Szef Agrounii: będą fajerwerki

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum