Kanada: rosną wydatki na administrację w ochronie zdrowia

Autor: Gazeta - Dziennik Polonii w Kanadzie/Rynek Zdrowia • • 03 maja 2011 13:12

Były minister zdrowia kanadyjskiej prowincji Ontario, Jim Wilson zarzuca lokalnej ochronie zdrowia w mieście London (ponad 350 tys. mieszkańców) przeznaczanie pieniędzy nie na leczenie, ale na dyrektorskie płace - informuje Gazeta - Dziennik Polonii w Kanadzie.

Kanada: rosną wydatki na administrację w ochronie zdrowia
- W 2006 roku jedynie dwie osoby zatrudnione w służbie zdrowia w London zarabiały ponad 100 tys. dolarów rocznie - powiedział Wilson. - W roku ubiegłym, osób zarabiających ponad 100 tys. było już osiem.

Zdaniem byłego ministra świadczy to, że pieniądze - zamiast na opiekę zdrowotną dla ludności - przeznaczane są na biurokrację.

Jim Wilson, który był ministrem zdrowia Ontario w latach 1995-1997, zapowiada, że jeśli konserwatyści wygrają w nadchodzących wyborach prowincjonalnych, zlikwidują przerost biurokracji, a zaoszczędzone tym sposobem pieniądze przeznaczą na leczenie.

Obecny rząd liberałów również dużo obiecywał przed wyborami, a "w praniu" wyszło inaczej. Administracja szpitalna została nadmiernie rozbudowana kosztem lekarzy, pielęgniarek oraz, w rezultacie, pacjentów - konkluduje Gazeta - Dziennik Polonii w Kanadzie.

Więcej: http://www.gazetagazeta.com
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum