Kanada: leczenie w domu tańsze niż w szpitalu

Autor: gazetagazeta.com/Rynek Zdrowia • • 04 października 2011 09:35

W Ontario stawiają na rozwój opieki medycznej świadczonej w domach pacjentów - celem jest redukcja kosztów leczenia szpitalnego. Program obejmuje usługi począwszy od domowych wizyt lekarzy, pielęgniarek lub terapeutów, kończąc na telefonicznych i internetowych konsultacjach.

Kanada: leczenie w domu tańsze niż w szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzięki programowi od 2003 roku ponad 1,3 miliona mieszkańców Ontario uzyskało dostęp do lekarzy rodzinnych, którego wcześniej nie mieli. Powołano 200 zespołów zdrowia rodzinnego i 25 klinik pielęgniarskich - wiele z nich już obecnie oferuje pacjentom łatwiejsze sposoby kontaktowania się z lekarzami, np. e-maile i konsultacje telefoniczne.

Internetowy Dziennik Polonii w Kanadzie zauważa także, że pomoc pacjentom wymagającym kompleksowej opieki medycznej udzielana w ich domach, kosztuje mniej niż hospitalizacja. Liberalny rząd Ontario przeznaczył znaczące środki na opiekę zdrowotną i koncentruje się na strategii, która przynosi rezultaty w postaci wzrostu liczby lekarzy (o 2900) od 2003 r. oraz zawierania przez nich umów z Ontario Medical Association zachęcających ich do wizyt domowych.

Więcej: www.gazetagazeta.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum