×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kampania społeczna dotycząca profilaktyki HIV

Autor: PAP/Rynek Zdrowia07 listopada 2013 14:23

Ograniczenie liczby zakażeń HIV w grupie mężczyzn utrzymujących kontakty seksualne z mężczyznami poprzez zwiększenie świadomości nt. ryzykownych zachowań seksualnych - to cel kampanii prowadzonej w 18 klubach m.in. przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

Kampania społeczna dotycząca profilaktyki HIV
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zgodnie z danymi Państwowego Zakładu Higieny w 2011 r. w tej grupie wykryto 312 nowych przypadków zakażenia HIV, w 2012 było ich 215. Przyczyną znacznej liczby nowo wykrytych zakażeń może częstsze wykonywanie testów przez osoby z tej grupy spowodowane większą świadomością ryzyka zakażenia HIV - mówiła w czwartek na konferencji prasowej rzeczniczka Lambdy Warszawa Yga Kostrzewa.

W ramach kampanii pod hasłem "Seks w moim mieście" do połowy grudnia w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście w 18 klubach dla mężczyzn utrzymujących kontakty seksualne z mężczyznami specjalnie przeszkolone osoby będą prowadziły działania środowiskowe z zakresu promowania bezpieczniejszych zachowań seksualnych. Rozdawane będą materiały edukacyjne i gadżety.

Przeszkoleni zostali też barmani z tych klubów, ponieważ - jak wyjaśnił koordynator projektu Nikodem Klasik - "to właśnie barmani rozmawiają z klientami, są liderami grupy, obserwują zachowania swoich klientów".

W ramach kampanii uruchomiono także stronę internetową na której można znaleźć m.in. informacje dotyczące profilaktyki HIV.

Organizacje zaangażowane w projekt to Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Fundacja Czyste Dźwięki, Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej Parasol, Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoprofilaktyczne Return, Społeczny Komitet ds. AIDS, Stowarzyszenie Spadochron, Stowarzyszenie Program Stacja i Stowarzyszenie Tęczówka. Projekt finansuje Krajowe Centrum ds. AIDS.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum