PAP/Rynek Zdrowia | 25-02-2020 20:22

Kampania prezydencka: Kosiniak-Kamysz apeluje o rzetelne informacje ws. koronawirusa

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował we wtorek (25 lutego) do rządu "o rzetelną informację" dla pracowników firm transportowych, kierowców tirów i autobusów, na temat zasad postępowania w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz; FOT. PTWP

Szef ludowców na konferencji prasowej w Lwówku Śląski (Dolnośląskie) powiedział, że "potrzebna jest rzetelna informacja" na temat ochrony i zasad postępowania przy objawach związanych z prawdopodobieństwem zarażenia koronawirusem. - Nie można się ograniczać tylko i wyłącznie do badania temperatury osób wracających bezpośrednimi lotami z Włoch. Tak naprawdę najwięcej osób wraca transportem samochodowym i autobusowym - mówił kandydat na prezydenta RP.

Kosiniak-Kamysz zaapelował do rządu o "rzetelną informację" dla wszystkich pracowników firm transportowych, kierowców tirów i autobusów, na temat zasad postępowania w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

- Pokażcie, że trzymacie rękę na pulsie, nie tylko przez badanie temperatury na lotnisku, ale też poprzez działania skierowane do transportowców, kierowców tirów czy autobusów - mówił prezes PSL.

Jak powiedział Kosiniak-Kamysz, PSL sprawdził liczbę łóżek szpitalnych w oddziałach zakaźnych w Polsce.- Mamy dane z 2018 r., ale pomiędzy rokiem 2015 a 2018 liczba łóżek szpitalnych z 3209 spadła do 2997. To o ponad 200 łóżek mniej w oddziałach zakaźnych. To jest efekt rządów ostatnich lat - mówił.

Lider ludowców podkreślił, że potrzebne są wspólne działania rządu i samorządów. - Wzywam do tego ministra zdrowia - współpracujcie z samorządami, bo one są organami założycielskim dla większości szpitali - mówił.

Piotr Doczekalski (PAP)