Kalisz: rusza program wsparcia dla osób otyłych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2018 13:01

Po raz drugi w Kaliszu rusza program wsparcia dla osób otyłych. Rekrutacja 30 chętnych potrwa do 25 kwietnia.

Chętni mogą liczyć m.in. na wsparcie dietetyka i psychologa Fot. Archiwum

W 2017 r. podczas pierwszej edycji projektu z zajęć skorzystało 20 osób. Obecnie Ministerstwo Zdrowia wymaga objęcia programem minimum 30 osób.

Warunkiem pozyskania dotacji było stworzenie dodatkowej grupy 15-osobowej, dlatego z projektu skorzysta łącznie 45 osób, na co w budżecie miasta zaplanowano dodatkowo 23 tys. zł .

Dla chętnych do zrzucenia zbędnych kilogramów i rozpoczęcia zdrowego życia czekają zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty świadomego żywienia, wsparcie dietetyka i psychologa.

Program potrwa 7 miesięcy, do listopada 2018 r. Uczestnikami mogą zostać pełnoletni mieszkańcy Kalisza, których BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi powyżej 30 i którzy posiadają zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do udziału w projekcie.

Rekrutacja chętnych będzie prowadzona na podstawie kolejności zgłoszeń. Uczestnicy zobowiązani są do systematycznego udziału w zajęciach. Osoby, które zrezygnują w trakcie trwania projektu będą musiały zwrócić koszty, związane z jednostkowym zaangażowaniem środków niezbędnych do jego realizacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum