Kaczyński zapowiada projekt ustawy dotyczący finansowania ochrony zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2013 17:49

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w niedzielę (7 kwietnia) we Wschowie, że jego partia przedstawi projekt ustawy związany z finansowaniem ochrony zdrowia z budżetu państwa.

Kaczyński zapowiada projekt ustawy dotyczący finansowania ochrony zdrowia

Kaczyński, który w weekend spotyka się z mieszkańcami małych miejscowości w Lubuskiem i Wielkopolskiem, mówił, że decentralizacja NFZ - proponowana przez rząd - niczego nie zmieni.

PiS ma inny pomysł na finansowanie służby zdrowia z budżetu, gdzie - wskazywał - suma na służbę zdrowia jest większa. - Ale nie w ten sposób, że nie zwiększamy składki, tylko różne fundusze koncentrujemy w tych pieniądzach, które mają iść na służbę zdrowia i jednocześnie wchodzi to do budżetu jako część wydzielona i pod specjalnym nadzorem - wyjaśnił Kaczyński.

Lider PiS mówił także, że komercjalizacja i prywatyzacja szpitali nie jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów. Tłumaczył, że w tym przypadku o działalności jednostek służby zdrowia decyduje zysk, a nie dobro ludzi.

Jego zdaniem lekarze powinni dobrze zarabiać, ale - jak mówił - "pewna granica musi zostać wprowadzona".

Mówiąc o ochronie zdrowia lider PiS podkreślił, że w przypadku ratownictwa medycznego tego typu usługi powinny być świadczone przez państwowe jednostki. - Nasza propozycja jest tutaj prosta. Mamy Straż Pożarną - korpus PSP, musi być taki sam korpus, można powiedzieć straży medycznej - pogotowia ratunkowe - powiedział Kaczyński. Dodał, że to musi być zapewnione wszędzie i musi być państwowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum