Kaczyński: w poniedziałek debata o służbie zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2012 14:52

W poniedziałek (8 października) odbędzie się debata ekspertów na temat służby zdrowia organizowana przez PiS; wezmą w niej udział zarówno przedstawiciele lekarzy, jak i pacjentów - zapowiedział w czwartek (4 października) prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Trzeba ten temat podjąć, debata jest potrzebna - oświadczył Kaczyński na konferencji prasowej. Zaznaczył, że będą uczestniczyć w niej zarówno przedstawiciele lekarzy, jak i pacjentów oraz organizacji, które reprezentują pracowników służby zdrowia, a także kandydat PiS na premiera w rządzie technicznym prof. Piotr Gliński.

Prezes PiS podkreślił, że jego formacja proponuje m.in. likwidację NFZ, przejęcie finansowania służby zdrowia przez budżet, stworzenie sieci szpitali, uproszczenie dopłat i refundacji. PiS chce też, by lekarze i dentyści pracowali w każdej szkole.

Debata, jak mówił Kaczyński, odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (8 października) m.in. ze względu na sytuację Centrum Zdrowia Dziecka. Jak ocenił, ta sytuacja "dobrze syntetyzuje" to, co dzieje się w tej chwili w ochronie zdrowia.

Centrum Zdrowia Dziecka - z powodu braku pieniędzy - ogranicza planowe przyjęcia pacjentów do czterech klinik. Według CZD NFZ nie zapłacił Centrum za tzw. nadwykonania. Tymczasem Fundusz zaznacza, że za nadwykonania za pierwsze półrocze już zapłacił.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum