Kaczyński: podwyżki w ochronie zdrowia są, a pieniędzy nie ma. Ważą się losy ministra zdrowia?

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia05 września 2022 10:45

- Czy ktoś powie, że ze służbą zdrowia jest świetnie? Obawiam się, że nikt, i ja też tego nie powiem. Trzeba to zmienić. Będę interweniował, będę rozmawiał na ten temat z ministrem zdrowia - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Stalowej Woli Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński: podwyżki w ochronie zdrowia są, a pieniędzy nie ma. Ważą się losy ministra zdrowia?
Jarosław Kaczyński będzie wkrótce rozmawiał z ministrem Adamem Niedzielskim. Fot. PAP/Rafał Guz
  • W trakcie spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyznał, że "z ochroną zdrowia w Polsce nie jest dobrze"
  • - Czy ktoś powie, że ze służbą zdrowia jest świetnie? Obawiam się, że nikt, i ja też tego nie powiem. Trzeba to zmienić. Będę interweniował, będę rozmawiał na ten temat z ministrem zdrowia - mówił
  • Europoseł Andrzej Bielan (PiS) potwierdził w ubiegłym tygodniu, że słyszał o rekonstrukcji rządu, ale nie zdradził szczegółów
  • Z kolei "Super Express" wśród ministrów, którzy mają opuścić rząd, wymienił trzech polityków
  • - To, że do jakiejś rekonstrukcji przed wyborami dojdzie jest rzeczą oczywistą - odpowiedział na pytanie prowadzącego "Graffiti" Marcina Fijołka europoseł Adam Bielan zapytany o to, czy Adamowi Niedzielskiemu zostanie odebrana wkrótce teka Ministra Zdrowia
  • Od dawna typuje się, że kolejnym ministrem zdrowia będzie gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak. Co mówił niedawno Rynkowi Zdrowia o stanie systemu ochrony zdrowia w Polsce?

Spotkanie w Stalowej Woli. "Nie jest dobrze"

Nie ma ostatnio dobrej passy wizerunkowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Gromy słane przez opozycję polityczną w kontekście refundacji najdroższego leku na SMA tylko dla dzieci do 6. roku życia czy planowana reforma szpitalnictwa, prawie w całości ma trafić "do kosza". Dodatkowo podwyżkowy pat trwa, a lecznice alarmują, że dławi je inflacja i wzrost cen, m.in. na rynku energii. Tymczasem gorący polityczny czas zbliża się nieubłaganie. Najpóźniej jesienią przyszłego roku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. Czy partia będzie chciała na ten czas schować Niedzielskiego "do szafy"?

- Czy ktoś powie, że ze służbą zdrowia jest świetnie? Obawiam się, że nikt, i ja też tego nie powiem. Trzeba to zmienić. Będę interweniował, będę rozmawiał na ten temat z ministrem zdrowia - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński wczoraj wieczorem, w trakcie spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli.

- Sam znam przypadki, kiedy chorzy musieli czekać na pomoc na sorze, nie leżeć, a siedzieć mając czterdziestostopniową gorączkę i sepsę. Takich przykładów jest dużo. Trzeba to zmienić, to jest nasze wielkie zadanie. Są różne problemy z wykonaniem ostatnich podwyżek dla pielęgniarek. Podwyżki są, a pieniędzy nie ma. Zaraz po powrocie do Warszawy będę na ten temat rozmawiał z ministrem Adamem Niedzielskim - powiedział Jarosław Kaczyński.

Rewelacje medialne: Niedzielski do dymisji?

Jak donosił w ubiegłym tygodniu Super Express, w trakcie jesiennej rekonstrukcji rządu swoje stanowiska mieliby stracić oprócz Niedzielskiego również minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda oraz Waldemar Buda, stojący na czele resortu rozwoju i technologii.

- Nie jest moją rolą, żeby zdradzać zmiany personalne - zaznaczył europoseł Adam Bielan w Polsat News i przyznał, że słyszał o planowaniu pewnych zmian.

O odwołaniu ministra Niedzielskiego z piastowanej funkcji mówi się nie od dziś, wskazując, że na to miejsce przymierzany jest gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

W połowie sierpnia w rozmowie dla Rynku Zdrowia generał został zapytany o to, czy chciałby zostać ministrem zdrowia i czy były takie propozycje.

- Oficjalnie nigdy. Natomiast trzy razy byłem wymieniany w gronie kandydatów na szefa resortu, ale wyłącznie w formie medialnych spekulacji, dlatego nie będę ich szerzej komentować - odparł prof. Gielerak. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum