Kaczyński: konieczne są reformy służby zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2013 21:06

Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przekonywał w niedzielę (12 maja) na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie m.in. o konieczności zreformowania w Polsce służby zdrowia, systemu podatkowego i emerytalnego.

Kaczyński: konieczne są reformy służby zdrowia

Zdaniem Kaczyńskiego, jeśli służba zdrowia nadal będzie działać w obecnym kształcie, to doprowadzi to do jej prywatyzacji, czego efektem będzie - w jego ocenie - likwidowanie przez prywatne szpitala oddziałów, które nie będą przynosić zysku. - A celem tego typu instytucji (szpitali) ma być leczenie pacjenta. I to jest oczywiste - dodał.

Według reformy proponowanej przez PiS, ratunkiem dla służby zdrowia ma być powrót do finansowania budżetowego. Kaczyński podkreślił, że pieniądze mają być w budżecie państwa wydzielone i zabezpieczone, tak aby nie można ich było przeznaczyć na inne cele.

- Jednocześnie ta metoda pozwoli na opanowanie gigantycznej patologii, jaką mamy dziś w służbie zdrowia. Mamy kontrakty (m.in. lekarzy - PAP) sięgające nawet miliona złotych i mamy jednocześnie pielęgniarki zarabiające pensje minimalną. Mamy sytuację drażniącej nierówności; to trzeba zmienić. Nie może być tak, aby lekarze podczas konsyliów zastanawiali się, jak finansować leczenie, a nie jak leczyć - mówił Stalowej Woli.

W ocenie Kaczyńskiego wprowadzenie takiego rozwiązania sprawi, że służba zdrowia będzie działać lepiej i pieniądze będą wydawane racjonalniej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum