Kaczyński: awans Kopacz na marszałka Sejmu - kpiną ze społeczeństwa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 października 2011 13:38

Ten awans będzie po prostu kpiną ze społeczeństwa, kpiną z chorych - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się w czwartek (13 października) do zapowiedzi powołania na stanowisko marszałka Sejmu nowej kadencji dotychczasowej minister zdrowia Ewy Kopacz.

Kaczyński: awans Kopacz na marszałka Sejmu - kpiną ze społeczeństwa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W ocenie prezesa PiS Ewa Kopacz była fatalnym ministrem zdrowia, o czym świadczą jej niektóre wypowiedzi.

- Jej wypowiedzi tego typu, że polska służba zdrowia jest dobra - czego najlepszym dowodem są ogromne kolejki - bo ma szeroką ofertę, a jakby nie było oferty, to nie byłoby kolejek, na pewno przejdzie do historii. Tylko to chyba nie będzie dobra historia. Ten awans będzie po prostu kpiną ze społeczeństwa, kpiną z chorych - powiedział Kaczyński.

Lider PiS przywołał także wypowiedź Ewy Kopacz, która podczas jednej z konferencji prasowej w Sejmie porównała polityków do hien cmentarnych. W maju 2008 roku minister powiedziała, że jej partia chce walczyć "z tymi, którzy robią interesy na polskiej służbie zdrowia, nieczyste interesy".

- Mówię przede wszystkim o tych politykach, którzy dzisiaj zachowują się w tym towarzystwie jak hieny cmentarne, które próbują ugrać swój kapitał polityczny - mówiła wówczas Kopacz.

- To jedna z najbardziej drastycznych, a może nawet najbardziej drastyczna z tych wszystkich, które padały w trakcie wojny polsko-polskiej. Nie sądzę, żeby osoba o tego rodzaju tendencjach była marszałkiem Sejmu, bo to jest jednak tego rodzaju stanowisko, gdzie pewna tendencja koncyliacyjna jest niezmiernie ważna i potrzebna - zaznaczył Kaczyński.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze