Kacpura: niech ginekolodzy zajmą się naszym zdrowiem, a nie sumieniem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 października 2016 17:11

Polki już boją się polskich ginekologów; chcą, by lekarze je rzetelnie zbadali, nie zasłaniając się klauzulą sumienia, chcą, by zajęli się zdrowiem kobiet, a nie ich sumieniem - powiedziała podczas manifestacji przed Sejmem Krystyna Kacpura z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Kacpura: niech ginekolodzy zajmą się naszym zdrowiem, a nie sumieniem
Według Kacpury kobiety w Polsce "już dzisiaj boją się polskich ginekologów". Fot. archiwum

Kacpura podczas swojego wystąpienia w sobotę (1 października) w czasie manifestacji przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego zwróciła się do polskich ginekologów. - Przez ponad 20 lat zwracałyśmy się o wasze wsparcie - nie doczekałyśmy się; komu służycie swoją sztuką i wiedzą? - pytała.

Według Kacpury kobiety w Polsce "już dzisiaj boją się polskich ginekologów". - Polki dzwonią do nas z prośbą o wskazanie ginekologa, który rzetelnie je zbada i podejmie odpowiednie decyzje bez powoływania się na klauzulę sumienia. I to są polskie katoliczki, które pytają o lekarzy, nie o ideologów - mówiła.

- Chcemy lekarzy, nie misjonarzy! - dodała. Podkreśliła, że "Polki chcą, by lekarze zajęli się ich zdrowiem, a nie ich sumieniem; ich ciałem, a nie duszą".

Przekonywała też, że antykoncepcja awaryjna to nie jest to samo co tabletka wczesnoporonna, a kobiety powinny mieć do tej antykoncepcji dostęp.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum