KRDL także popiera protest pielęgniarek i położnych

Autor: MS • Źródło: Rynek Zdrowia26 maja 2021 20:42

Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych popiera zaplanowaną na 7 czerwca br. akcję protestacyjną pielęgniarek i położnych – napisał na twitterze KIDL.

KRDL także popiera protest pielęgniarek i położnych
Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych rownież poparła protest pielęgniarek i położnych; Fot. Archiwum
  • Prezydium KRDL okazuje swoje wsparcie pielęgniarkom i położnym, które szykują się do protestu 
  • Pielęgniarki i położne decyzję o strajku ostrzegawczym w szpitalach na terenie całej Polski i akcje solidarnościowe, wspierające działania pielęgniarek i położnych podjęły 18 maja 
  • Wcześniej poparcie dla pielęgniarek i położnych wyraził samorząd lekarski

 

Decyzję o strajku ostrzegawczym w szpitalach na terenie całej Polski i akcje solidarnościowe, wspierające działania pielęgniarek i położnych zapadły we wtorek, 18 maja na „nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, którego głównym tematem było ustalenie harmonogramu dalszych działań związanych z prowadzeniem sporów zbiorowych i akcji protestacyjnych na poziomie lokalnym i krajowym po fiasku rozmów z Ministrem Zdrowia”.

Ustalono na nim harmonogram działań OZZPiP, w tym jako ostatni punkt strajk ostrzegawczy 7 czerwca.

Wcześniej, 12 maja w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych, zamiast świętować, pielęgniarki i położne wyszły na ulice, aby walczyć o swoje prawa.

Przedstawiciele zawodów medycznych okazują wsparcie pielęgniarkom i położnym

W środę, 26 maja na twitterze KRDL pojawił się wpis wskazujący na solidarność zawodową diagnostów z pielęgniarkami i położnymi.

„Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych popiera zaplanowaną na 7 czerwca br. akcję protestacyjną pielęgniarek i położnych” - napisano.

Autorzy wpisu o swoim poparciu poinformowali izbę lekarską, izbę pielęgniarek i położnych, OZZL a także dziennikarzy mediów branżowych.

Wcześniej komunikat w sprawie poparcia protestu pielęgniarek i położnych opublikowało na swojej stronie internetowej Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej.

Izba lekarska w wydanym komunikacie napisała, że wobec lekceważenia przez władze publiczne uzasadnionych postulatów środowisk medycznych dotyczących określenia minimalnych warunków pracy i płacy w sektorze ochrony zdrowia wyraża poparcie dla zaplanowanej na 7 czerwca 2021 r. akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych.

Izba zaapelowało również do lekarzy oraz lekarzy dentystów o "okazanie solidarności i wsparcia protestującym".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum