KO o 2 mld zł zaplanowanych dla TVP: żądamy przeznaczenia ich na ratowanie życia i zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 listopada 2020 12:35

Żądamy, żeby 2 mld zł zaplanowane w budżecie dla TVP były przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków - oświadczyła w piątek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO). Poseł Mirosław Suchoń zaproponował, aby pieniądze te przeznaczyć na wsparcie szpitali powiatowych.

KO o 2 mld zł zaplanowanych dla TVP: żądamy przeznaczenia ich na ratowanie życia i zdrowia
Jak przypomina KO, w tym roku 2 mld zł dla TVP mają być gwarantowane w budżecie Fot. Fotolia

Kidawa-Błońska podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie nawiązywała do zapisania środków dla TVP w ubiegłym roku w odrębnej ustawie. Jak dodała, w tym roku 2 mld zł dla TVP mają być gwarantowane w budżecie.

Poseł PiS Henryk Kowalczyk na czwartkowym posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych złożył poprawkę redakcyjną dotyczącą zawartych w budżecie zapisów o przeznaczeniu 2 mld zł w formie obligacji dla TVP.

- Bez propagandy Polska wytrzyma, natomiast bez wsparcia leczenia COVID-u, bez wsparcia szpitali, może okazać się, że liczba ofiar koronawirusa będzie jeszcze większa. Dlatego żądamy: te pieniądze muszą być przeznaczone na leczenie zakażonych - oświadczyła wicemarszałek Sejmu.

Według Mirosława Suchonia środki te powinny zostać przeznaczone na dofinansowanie szpitali powiatowych. - PiS woli przeznaczyć środki publiczne na propagandę w mediach publicznych zamiast na ratowanie zdrowia i życia Polaków - właśnie na szpitale powiatowe, które dzisiaj są zadłużone na miliardy złotych - przekonywał.

Zgodnie z art. 8 pkt 4 projektu ustawy budżetowej "jednostkom publicznym radiofonii i telewizji" zostanie przyznane nie więcej niż 1 mln 950 tys. zł w formie obligacji z tytułu utraconych w 2021 r. wpływów z opłat abonamentowych.

Kolejne posiedzenie sejmowej komisji finansów publicznych, która będzie pracować nad projektem budżetu, zaplanowane jest na piątek na godz. 10.30.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum