KIF do ukraińskich kolegów po fachu: polscy fizjoterapeuci są gotowi nieść pomoc materialną i wsparcie

Autor: oprac. JKB • Źródło: KIF, Rynek Zdrowia25 lutego 2022 13:30

W obliczu wojny na Ukrainie Krajowa Izba Fizjoterapeutów wystosowała krótki list ze słowami wsparcia do kolegów po fachu z Ukrainy. - Jesteśmy z Wami! - napisano.

KIF do ukraińskich kolegów po fachu: polscy fizjoterapeuci są gotowi nieść pomoc materialną i wsparcie
Manifestacja solidarności z Ukrainą przed siedzibą konsulatu Federacji Rosyjskiej w Krakowie. Fot. PAP/Art Service 2

 

Polscy fizjoterapeuci w liście do ukraińskich kolegów

Od 24 lutego toczy się wojna na terytorium Ukrainy, którą zapoczątkował atak Rosji. W związku z zaistniałą sytuacją wiele państw, w tym także Polska okazała pomoc narodowi ukraińskiemu. 

Jednym z częstych gestów są słowa otuchy i wsparcia skierowane do Ukraińców. Także Krajowa Izba Fizjoterapeutów napisała krótki, ale szczery list do kolegów po fachu zza wschodniej granicy.

- Dziś wszyscy jesteśmy Ukraińcami! - napisano na wstępie.

- Myślimy o Was, waszych bliskich, o całym narodzie. Ten straszny dzień zapisze się na zawsze w naszej zbiorowej i indywidualnej pamięci jako jeden z tych, w których zło, głupota i szaleństwo wygrywa - podkreśliła KIF.

- Przyjmijcie nasze słowa otuchy i zapewnienia, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by Wam pomóc. Polscy fizjoterapeuci są gotowi nieść pomoc materialną i wsparcie. Pozostajemy do Waszej dyspozycji. Jesteśmy z Wami! - czytamy.

Pomoc humanitarna dla Ukrainy

Przypomnijmy, podczas Zespołu ds. Pomocy Humanitarnej i Międzynarodowego Prawa Humanitarnego szef KPRM zapowiedział, że pomoc humanitarna dla Ukrainy jest już udzielana. Obywatele ukraińscy mogą liczyć na pomoc na terenie Polski oraz na miejscu.

Polski rząd i obywatele robią wszystko, aby pomóc uchodźcom z Ukrainy. Dlatego przygotowane są trzy strumienie pomocy. 

Także minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w przygotowaniu jest pociąg sanitarny z pełną obsługą ratowniczą i pełnym wyposażeniem medycznym, który może transportować rannych. W najbliższych dniach zaplanowane są ćwiczenia z jego użyciem.

Jak tłumaczył Niedzielski pociąg będzie odbierał rannych z granicy z Ukrainą. - To rozwiązanie stworzone zupełnie od zera, do tej pory nie było wykorzystywane w Polsce - zapowiedział minister. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze